۱۸ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۵۲
کد خبر: 81638051
۰ نفر
صدور مجوز كنسرت های زیر 500 نفر به استان ها واگذار شد

تهران-ایرنا - دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشنامه ای اختیار صدور مجوز اجرای صحنه ای زیر 500 نفر را به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها واگذار كرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، براساس بخشنامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دستور علی مرادخانی معاون هنری، از تاریخ 17 خردادماه، همه مجوزهای اجرای صحنه ای موسیقی برای تمامی فضاهای عمومی، توسط ادارات كل استانی پس از هماهنگی با مراجع ذی صلاح، با رعایت مفاد آئین نامه اجرای صحنه ای و حفظ شئون اسلامی درحین برگزاری و انجام تبلیغات، بلامانع است.

این بخشنامه شامل: اجراهای صحنه ای موسیقی- محلی، تلفیقی، نواحی، مقامی، سنتی ، پاپ، كلاسیك، آموزشی و پژوهشی – سفره خانه ها و گردهمای خواهد بود.

در بخش دیگر این بخشنامه آمده است: مجوز زیر 500 نفر در تهران شامل سالن های رودكی ، مجموعه فرهنگی برج آزادی و فرهنگسرای نیاوران نبوده و این سالن ها كماكان برای اجرای برنامه های زیر 500 نفر باید از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت كنند.

براساس اختیارات قانونی، تمامی اجراهای موسیقی در كشور اعم از كنسرت ها و اجراهای موسیقی میان برنامه ای باید مجوز لازم را از دفتر موسیقی یا ادارات كل استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت كنند.

در سال های اخیر بعضی از نهادها و سازمان ها از جمله شهرداری های چندین شهر بدون اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری كنسرت هایی كرده بودند كه مشكلاتی را به وجود آورد، براساس این تفویض اختیار همه نهادها، شركت ها و سازمان ها برای استفاده از برنامه های موسیقی، ملزم به دریافت مجوز از اداره یا اداره كل ارشاد آن استان یا شهرستان هستند.

پیش از ابلاغ این بخشنامه، از حدود یك سال گذشته این طرح به صورت محدود در دو استان اصفهان و فارس اجرا و نتایج حاصله از آن ارزیابی و مشكلات و موانع برطرف شد.

فراهنگ**9252**1027