۱۸ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۲۳
کد خبر: 81637857
۰ نفر
اسارت 93 كودك فلسطینی در زندان عوفر

تهران – ایرنا – كمیته امور اسرای تشكیلات خودگردان فلسطین اعلام كرد كه در حال حاضر 93 كودك و نوجوان فلسطینی در زندان عوفر رژیم صهیونیستی به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، كمیته اسرای تشكیلات خودگردان روز گذشته (یكشنبه) در بیانیه ای با اعلام شمار اسرای فلسطینی زیر سن قانونی در زندان عوفر رژیم صهیونیستی اضافه كرد كه از این تعداد هشت نفر حكم حبس را می گذرانند و بقیه بازداشت شده ها منتظر محاكمه هستند.

گزارش این كمیته می افزاید كه از آغاز سال میلادی جاری در حدود 161 كودك و نوجوان فلسطینی زیر 18 سال توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شده اند؛ این رقم تنها در ماه مه (اردیبهشت/خرداد) بالغ بر 30 فلسطینی زیر 15 سال است.

شماری از نوجوانان بازداشت شده توسط صهیونیست ها به این كمیته گفته اند كه حین بازداشت مورد خشونت و شكنجه روحی و فیزیكی هم قرار گرفته اند.

هبه مصالحه یكی از وكلای كمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی كه چندی پیش از بند كودكان و نوجوانان در زندان های رژیم صهیونیستی بازدید كرد، در گفت و گو با چهار نفر از اسرای این بند مطلع شد كه آنها از حقوق اولیه انسانی نیز محروم مانده اند.

این نوجوانان گفتند كه در زمان بازداشت مورد خشونت فیزیكی و رفتارهای تحقیرآمیز قرار گرفته اند.

در گزارش پیشین این كمیته در ماه ژانویه (دی/بهمن) نیز خاطرنشان شده بود كه كودكان و نوجوانان فلسطینی به صورت روزمره تحت شكنجه فیزیكی قرار می گیرند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری میدل ایست مانیتور، تا پایان ژانویه 2014 در مجموع 183 كودك و نوجوان فلسطینی بازداشت و در دادگاه های رژیم صهیونیستی محاكمه شده اند.

گروه بین المللی دفاع از كودكان اعلام كرد كه سالانه در حدود 500 الی 700 كودك و نوجوان فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست بازداشت، بازجویی و محاكمه می شوند. اتهام بیشتر این افراد پرتاب سنگ عنوان شده است.

در حال حاضر بیش از 200 فلسطینی زیر سن قانونی در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند.

این رژیم تنها حكومتی است كه كودكان را بدون رعایت معیارهای اولیه در دادگاه های نظامی محاكمه می كند.

خاورم**9156**7074**1566