۱۸ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۷:۰۰
کد خبر: 81637643
۰ نفر
كیهان در یك نگاه - دوشنبه هجدهم خرداد

تهران – ایرنا- تیتر نخست بیست و یك هزارو هفتادو ششمین شماره امروز(دوشنبه) روزنامه كیهان به سخنان ریاست جمهوری در جمع فعالان محیط زیست با عنوان« حل همه مشكلات در گرو مذاكرات حتی آب خوردن!» اختصاص دارد.

به گزارش ایرنا، دربخشی از این خبر آمده است:

در حالی كه مسئولان مختلف دولتی بارها گفته‌اند مسائل كشور را به مذاكرات هسته‌ای گره نزده‌اند، با گذشت نزدیك به دو سال از عمر دولت یازدهم، رئیس جمهور در تازه‌ترین موضع‌گیری خود، وعده حل همه مشكلات كشور را به نتیجه مذاكرات هسته‌ای و توافق احتمالی گره زد. از مشكل محیط زیست تا اشتغال و صنعت و حتی آب خوردن مردم ! عجیب‌تر آنكه روحانی، رفع تحریم‌ها را عاملی برای افزایش منابع آبی عنوان كرد!

این موضع‌گیری روحانی در حالی انجام می‌شود كه خبرها حاكی است موضوع تحریم‌ها یكی از اصلی‌ترین موانع پیش روی مذاكره‌كنندگان است؛ چرا كه آمریكایی‌ها به هیچ عنوان نمی‌خواهند تحریم را به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران از دست دهند. به نظر می‌رسد اعلام چنین مواضعی از سوی مقامات رسمی كشور در بحبوحه مذاكرات، نتیجه‌ای جز جری‌تر شدن دشمن و افزایش سقف مطالبات و زیاده‌خواهی‌های آنها نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح دیروز در مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست، اظهار كرد: امام علی (ع) می‌فرماید؛ تقوای الهی هم نسبت به خدا و هم نسبت به سرزمین خداست و ما نسبت به حفظ سرزمین‌ها و حیوانات مسئول هستیم. معنای گناه در روایات مربوط به حوادث طبیعی، تنها گناه معمولی نیست. هر كار غلط، زشت و منكر هم گناه است.

این روزنامه عكس نخست خود را به تظاهرات مردم اوكراین با تیتر «ما گرسنه‌ایم/ شعار مردم اوكراین علیه دولت نارنجی» اختصاص داده است.

دربخشی از این خبر آمده است:

هزاران اوكراینی در جریان تظاهرات گسترده اعتراضی علیه دولت نارنجی اوكراین، در خیابان‌های كیف خواستار استعفای دولت نارنجی و اصلاحات اقتصادی در این كشور شدند.

در جریان این تظاهرات مردم علیه شرایط وخیم اقتصادی و نبود ثبات اقتصادی دست به راهپیمایی زدند و خواستار كناره‌گیری دولت شدند.

مردم در این تظاهرات دست نوشته‌هایی حمل می‌كردند كه روی آنها نوشته شده بود «ما گرسنه هستیم»، «حقوق مستمری‌بگیران را افزایش دهید»

معترضان همچنین خواستار استیضاح و بركناری «پترو پروشنكو»، رئیس‌جمهور غربگرا و نارنجی اوكراین شده و فریاد زدند: «دولت كنونی كیف قادر نیست تا به مشكلاتی كه كشور با آنها روبه‌رو است، رسیدگی كند.»

در ستون یادداشت روز روزنامه كیهان كه به قلم محمد ایمانی به رشته تحریر درآمده است به موضوع تحریف شخصیت امام (ره) با تیتر «سهم دشمن و دوست در تحریف امام(ره)» پرداخته است.

دربخشی از این مطلب آمده است:

تحریف شخصیت امام(ره) و انحراف از اصول مكتب ایشان به چه معناست؟ امروز مهم‌ترین تحریف و انحرافی كه می‌تواند نسبت به این شخصیت و مكتب- به عنوان نقشه راه سعادت ملت و پیشرفت كشور - رخ دهد در كدام اصول است؟ سهم طراحی دشمنان و غفلت و فراموشی یا لغزش دوستان در این انحراف و تحریف كدام است؟ رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره) خاطرنشان كردند «تحریف شخصیت‌ها برای این است كه اركان اصلی شخصیت آن انسان بزرگ یا مجهول بماند، یا غلط معنا شود یا به صورت انحرافی و سطحی معنا شود ... امام را نباید به عنوان یك شخصیت تاریخی محترم مورد توجه قرار داد... اگر امام را گم كنیم یا فراموش كنیم یا خدای نكرده عمداً به كنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد».

كلیدی كه به همه قفل‌هامی‌خورد اما باز نمی‌كند!، فاصله 50 درصدی قیمت گوشت قرمز از تولید تا بازار، دلالی‌ هیلاری كلینتون برای فروش سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیك، آیت‌الله خامنه‌ای با نرمش قهرمانانه دشمنان ایران را ضربه فنی می‌كند وتقابل «عمار» با كمیته مشترك شبه روشنفكرها و لابی صهیونیستی از دیگر عناوین خبری روزنامه كیهان در شماره امروز است.

شبس*1708**1613