۱۷ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۸:۴۰
کد خبر: 81636371
۰ نفر
بازگشت 1452 هكتار عرصه طبيعي به اراضي ملي آذربايجان غربي

اروميه - ايرنا - فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي آذربايجان غربي گفت: يك هزار و 452 هكتار از عرصه هاي طبيعي استان در يك سال گذشته از متجاوزان بازپس گرفته و به جمع اراضي ملي استان افزوده شده اند.

سرهنگ يوسفعلي ابراهيم پور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين ميزان، يك هزار و 429 هكتار را عرصه هاي مرتعي و 23 هكتار را جنگل هاي استان تشكيل مي دادند.

وي اضافه كرد: در يك سال گذشته تلاش بسيار زيادي در راستاي بازپس گيري اراضي ملي در آذربايجان غربي انجام شده كه رشد 70 درصد اراضي خلع يد شده از دست متصرفان اين امر را تاييد مي كند.

وي اظهار كرد: يكي از مهمترين عوامل توفيق در اين راستا در كنار كار شبانه روزي و بي وقفه ماموران حفاظت منابع طبيعي آذربايجان غربي، همكاري مسوولان و مردم بوده كه بايد قدردان اين همكاري آنها باشيم.

فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي آذربايجان غربي از تشكيل كارگروه نظارت و كنترل عرصه هاي منابع طبيعي و خلع يد شده در استان خبر داد و گفت: راه اندازي اين كارگروه مي تواند نقش موثري در مقابله با تصرف اراضي ملي داشته باشد و زمينه جلوگيري از تخلف سودجويان را فراهم كند.

سرهنگ ابراهيم پور ادامه داد: در قالب اقدامات اين كارگروه، بازديدهاي نامحسوس از اراضي ملي شهرستانهاي ماكو، چايپاره و پلدشت انجام شده كه اين بازديدها ادامه مي يابند.

وي افزود: مردم نيز مي توانند در صورت مشاهده تخلف در حوزه تصرف اراضي ملي، مراتب را از طريق سامانه 1504 اطلاع دهند.

آذربايجان غربي افزون بر دو ميليون و 600 هزار هكتار عرصه ملي دارد.

8137/6008/1352