رییس جمهوری درگذشت مرحومه فاطمه چرچی را تسلیت گفت

همدان- ایرنا- حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری ایران در پیامی درگذشت مرحومه حاجیه خانم فاطمه چرچی همسر شهید والامقام محمدحسین دوروزی(عربزاده)، مادر شهیدان سعید و حمید دوروزی و خواهر شهید جعفر چرچی را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت در متن این پیام آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت نماد صبر و فداكاری مرحومه حاجیه خانم فاطمه چرچی همسر شهید والامقام محمدحسین دوروزی(عربزاده)، مادر شهیدان سلحشور سعید و حمید دوروزی و خواهر شهید سرافراز جعفر چرچی موجب تأثر و تألم فراوان شد.

این شیرزن با ایمان و پرتلاش كه استواری و سربلندی را از مكتب زینب كبری(س) آموخته بود، با تربیت شهیدانی سرفراز، شاهدی شد بر زنده و بالنده بودن این مكتب انسان ساز.

این جانب مصیبت درگذشت این بانوی پرهیزكار را به مردم شریف ایران اسلامی به ویژه خانواده و بازماندگان محترم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزد منان، علو درجات آن فقیده سعیده را مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی- رییس جمهوری اسلامی ایران

همسر شهید محمد حسین عرب زاده و مادر شهیدان حمید و سعید دوروزی اواخر هفته گذشته به علت عارضه قلبی و پس از تحمل بیماری جان خود را از دست داد و روز شنبه این بانو بر روی دستان مردم دارالمومنین شهر همدان تشییع شد.

آیین تشییع همسر و مادر شهیدان دوروزی با حضور استاندار همدان، معاونان استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، برخی نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

طبق وصیت جسد مادر شهید را ابتدا بر روی مزار همسر و فرزندان شهیدش برده و سپس آن را در قطعه شهدای باغ بهشت همدان به خاك سپردند.

استان همدان هشت هزار شهید تقدیم انقلاب كرده است.

7526/6993

سرخط اخبار استان‌ها