۱۶ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۶
کد خبر: 81635927
۰ نفر
رعب و وحشت عمومی از گسترش ویروس كرونا در كره جنوبی

تهران - ایرنا - تاكنون با شناسایی 9 مورد تازه از ابتلا به سندروم تنفسی خاورمیانه كرونا یا مِرس در كره جنوبی، شمار مبتلایان در این كشور به 50 نفر رسیده است كه این اقدام رعب عمومی در این كشور ایجاد كرده است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا از منابع خبری، بیماران جدید بخشی از یك هزار و 660 نفری هستند كه بعد از تماس با افراد مبتلا قرنطینه شده‌اند.از زمان تایید نخستین مورد ابتلا به این ویروس در كره جنوبی در حدود دو هفته پیش (20 مه) تا كنون 4 نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.مسئولان بهداشتی و درمانی كره جنوبی می‌گویند در آزمایش‌های اولیه نشانی از جهش این ویروس به گونه‌ای خطرناك‌تر كه احتمال سرایت آن را بیشتر كند، ندیده‌اند. نمونه‌هایی برای آزمایش بیشتر و دقیق‌تر به آزمایشگاه‌هایی در آمریكا فرستاده شده است.

قرار است در روزهای آینده هیاتی از سازمان بهداشت جهانی برای ارزیابی وضعیت شیوع بیماری در كره جنوبی به این كشور سفر ‌كند.

مردم كره نگران از احتمال ابتلا به ویروس جدید، با ماسك در خیابان‌ها رفت و آمد می‌كنند و اجازه نمی‌دهند فرزندان به مدرسه بروند كه از زمان شیوع بیماری صدها مدرسه در كره جنوبی تعطیل شده‌ است.

ویروس مرس برای اولین بار حدود سه سال پیش در خاور میانه مشاهده شد. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی تقریبا 36 درصد موارد گزارش شده از مبتلایان به این بیماری به مرگ منتهی شده است.كره جنوبی اولین كشور شرق آسیا است كه شهروندان آن این ویروس مبتلا شده‌اند.

علمی **1354**1599