۱۵ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۹:۲۰
کد خبر: 81634433
۰ نفر
اطلاعات چهار میلیون كارمند آمریكایی هك شد

تهران – ایرنا – مقامات آمریكایی اعلام كردند: هكرها توانسته اند به سیستم های رایانه ای یك مركز حساس گردآوری داده های دولتی نفوذ كرده و به اطلاعات چهار میلیون كارمند دولت فدرال دسترسی پیدا كنند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه از واشنگتن با انتشار این خبر گزارش داد: مقامات 'دفتر مدیریت پرسنل آمریكا' Office of Personnel Management روز گذشته (پنجشنبه) تایید كردند كه رایانه های این مركز هدف حملات سایبری قرار گرفته و اطلاعات چهارمیلیون كارمند فعلی و سابق دولت فدرال مورد هدف قرار گرفته است.

مقامات پلیس فدرال آمریكا (اف.بی.آی) به رویترز گفته اند كه نهاد و یا یك دولت خارجی در پس این حمله سایبری قرار دارد.

شبكه تلویزیونی سی.ان.ان نیز با انتشار و پوشش این خبر گزارش داد: این بی سابقه ترین حمله سایبری به رایانه های دولتی در تاریخ آمریكا است كه اطلاعات میلیون ها كاربر و كارمند آمریكایی را مورد تعرض قرار داده است.

خبرگزاری رویترز و سی. ان. ان به نقل از مقامات آمریكایی گزارش دادند: چین مظنون اصلی دراین حمله سایبری معرفی شد.

درهمین حال 'سوزان كالینز' Susan Collins سناتور جمهوریخواه از ایالت 'مین' آمریكا نیز مدعی شد چینی ها در پس این حمله سایبری قرار دارند.

بنابراین گزارش، سفارت چین در واشنگتن در واكنش به این امر گفت كه اتهامات فرضی 'غیر مسولانه و غیر سازنده' است.

اف.بی.آی اعلام كرد تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی عاملان این حمله سایبری آغاز كرده است.

دفتر مدیریت پرسنل آمریكا موسوم به OPM دراین باره گفت: برخی فعالیت های مشكوك در سیستم های اطلاعاتی در رایانه های این مركز در ماه آوریل گذشته مشاهده شد و اداره امنیت ملی داخلی آمریكا نیز به این نتیجه رسیده كه اطلاعات رایانه این مركز دراوایل ماه مه گذشته به مخاطره افتاده و اطلاعات نزدیك به چهارمیلیون كاربر در این رخنه اینترنتی را شامل شده است.

بنابراین گزارش، هكرها توانسته اند به سیستم های اطلاعاتی OPM و همچنین اطلاعاتی كه در مركز داده های وزارت كشور آمریكا قرار داشت، نفوذ كنند.

OPM به عنوان مركز كارگزینی برای دولت فدرال آمریكا عمل می كند و برگه های صلاحیت امنیتی از این مركز برای كاركنان دولت فدرال صادر می شود.

رویترز گزارش داد مقامات آمریكایی توضیحی نداند كه دراین حمله سایبری دقیقا چه اطلاعاتی مورد تعرض قرار گرفته است.

اروپام **1302**1586