شیخ نعیم قاسم: حزب الله لبنان همراه ایران، امام خمینی و امام خامنه ای است

بیروت – ایرنا – شیخ نعیم قاسم معاون دبیركل حزب الله لبنان تاكید كرد: آشكارا و روشن اعلام می كنیم كه امروز و فردا با ایران ، با امام خمینی ، با امام خامنه ای ، با سید حسن نصرالله و با هر طرفی كه ما را به سوی حق هدایت و رهبری كند، هستیم.

به گزارش ایرنا، شیخ نعیم قاسم كه در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال ملكوتی حضرت امام خمینی در لبنان سخن می گفت، تصریح كرد: حضرت امام خمینی، رهبری ربانی بودند كه توانستند امت اسلامی را به سوی صلاح و رستگاری رهنمون و رویای انبیا (ص) را محقق سازند و معنویات را در جامعه بالا ببرند.

وی گفت: حضرت امام خمینی یك الگوی به تمام معنا انسانی بودند، ایشان توانستند با انقلاب و جهادشان مسیر جهان را تغییر دهند و بهتر است بگوییم كه جهان بعداز انقلاب امام خمینی با قبل از آن كاملا متفاوت است، همه منطقه دست خوش تغییر شد، جهان از این تغییر تاثیر پذیرفت و ما هم شكست ها را به پیروزی و سرشكستگی ها را به عزت تبدیل كردیم.

معاون دبیركل حزب الله افزود: امام خمینی كه توانستند مسیری را برای جهان ترسیم كنند كه ثابت باقی مانده و انشاء الله باقی خواهد ماند، نمونه اسلام اصیل و ناب محمدی (ص)را ارائه و اسلام را به زندگی ما بازگرداندند و نقاب را از چهره شیاطینی كه درصدد مشوش كردن چهره و اهانت به اسلام بودند، برداشتند.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان كرد: امام خمینی، ایران مستقل را كه دیگر تابع آمریكا و دیگر قدرت ها نبود به جهانیان به ویژه جهان اسلام عرضه و آزادسازی فلسطین را به عنوان اولویت نخست معرفی و بهترین توصیف را از دشمن صهیونیستی ارائه كردند.

وی اظهارداشت: امام خمینی از اسراییل به عنوان غده سرطانی كه باید از ریشه كنده شود، یاد نمودند و حمایت خودشان از جنبش های مقاومت كه خواستار آزاد سازی سرزمین های اشغالی بودند، اعلام كردند.

معاون دبیركل حزب الله گفت: ایشان ، فداكاری و قربانی شدن، تقدیم مال و جان برای اخراج اسراییل ، استبداد و استعمار از منطقه و آزادسازی فلسطین را با قصد قربت الی الله مشروع خواندند و در حقیقت كشور، عزت و كرامت ما را به ما بازگرداندند.

شیخ نعیم قاسم افزود: امام خمینی دست خودشان را برای وحدت اسلامی دراز كردند تا هیچ مانعی بین مذاهب اسلامی وجود نداشته باشد و برای رسیدن به این هدف گام های عملی ، جدی و اصولی برداشتند.** با ایران ، امام خمینی و امام خامنه ای هستیم

وی در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: حزب الله كه در لبنان به عنوان یك طرح اسلامی ایجاد شد، نیاز به یك رهبر داشت ، رهبری كه زمان و مكان نشناسد، بنابراین با امام خمینی (ره) بیعت كردیم تا ما را به رهبری حضرت محمد(ص) پیوند بزنند و به سوی رهبری حضرت امام مهدی (عج) رهنمون سازند و این رویكرد ما است و دیگران نباید تعجب كنند.

معاون دبیركل حزب الله با تاكید به اینكه « ایمان داریم حزب الله طرح و گزینه فكری ، جهادی و سیاسی ما است»، این پرسش را مطرح كرد كه ایران چه كرد؟

شیخ نعیم قاسم در پاسخ افزود: ایران به مقاومت لبنان برای آزادسازی سرزمینش و برای اینكه در میدان قوی باشد، كمك كرد اما هیچ چیز نخواست و البته طبیعی است كه با پیروزی و موفقیت ما ، پیروز و موفق شود زیرا طرح یكی است.

وی تاكید كرد: با صدای رسا اعلام می كنیم كه بله ما با ایران و طرح مقاومت هستیم و به كسانی كه تصور می كنند یك جرم مشهود از ما دیده و ما را متهم می كنند، آشكارا و روشن می گوییم كه امروز و فردا با ایران ، با امام خمینی ، با امام خامنه ای ، با سید حسن نصرالله و با هر طرفی كه ما را به سوی حق هدایت و رهبری كند، هستیم.

معاون دبیركل حزب الله خاطرنشان كرد: برخی در لبنان تصور می كنند یك جنبش مومن، اسلامی و ملتزم كامل به شرع خداوند نمی تواند با طرف هایی كه با منطق فكری آنها مخالف اما در چارچوب سیاسی توافق دارد، همپیمانی گسترده داشته باشد.

شیخ نعیم قاسم تصریح كرد:بله حزب الله با حزب جریان آزاد ملی و همه نیروهای ملی ، قومی و سوكولار لبنان كه زیر سقف مقاومت جمع شده اند، همپیمان است و ایمان ما باعث نشده كه آنها را دور سازیم بلكه موجب نزدیكی بیشتر ما به آنها شده است.

وی تاكید كرد: مقاومت با همه این نیروها و گروه ها حركت می كند تا عقربه قطب نما فقط به سوی فلسطین باشد و با خون خود آن را ثابت كرده ایم و ارتباط با ولایت ما را بخشی از وطن ، جهان عرب و جهان اسلام كرده است.** مقاومت ما خریدنی و فروختنی نیست

معاون دبیركل حزب الله با بیان اینكه، گزینه سیاسی ما ملی ، عربی و اسلامی است، اظهارداشت: برخی در جهان مقاومتی را می خواهند كه گاهی مبارزه و گاهی سازش می كند، كشورهایی آن را می خرند وكشورهایی آن را می فروشند اما مقاومت ما خریدنی و فروختنی نیست و شب و روز در صحنه است و خواهد ماند.

شیخ نعیم قاسم با بیان اینكه « مرزهای مقاومت ما عزت ، آزادسازی و كرامت است نه مرزهای جغرافیایی»، گفت: آیا این مقاومت به كشور و برادران ما ضرر می رساند؟، چه كسی كشور لبنان را آزاد كرد و چه كسی به برادران ما ضربه زد؟ آیا طرح مقاومت ما به منطقه ضرر می رساند؟ كدام طرح را برای منطقه می خواهیم، طرحی كه سر می برد ، طرح اسراییل و یا طرح توفان ها؟

وی افزود: ما خواستار طرح آزادی و كرامت هستیم و كسانی كه مجبور هستند سخنان اعتراضی بگویید، پس به ما اعتراض كنند زیرا ما علیه دشمنان بپا خاسته ایم و اگر خیری بود بازهم نصیب شما خواهد شد اما اگر همچنان در ققص برخی اعراب و اسراییل باقی بمانید ، بهایی را خواهید پرداخت كه در مقابلش چیزی عاید شما نمی شود.

معاون دبیركل حزب الله خاطرنشان كرد: در راس طرح مقاومت ما بزرگان و شرافتمندان امت اسلامی مانند امام موسی صدر، شهید عباس الموسوی ، شهید شیخ راغب حرب و شهید حاج عماد مغنیه هستند، همه شرافتمندان و مجاهدان، شهدا و علما، انسان های متقی حتی كودكانی كه از این زندگی مادی چیزی نمی دانند اما خداوند و مقاومت را دوست دارند، عضو آن هستند.** طرح تكفیری ، طرحی آمریكایی – صهیونیستی است

شیخ نعیم قاسم با بیان اینكه « طرح تكفیری، یك طرح آمریكایی – صهیونیستی برای مشوش كردن چهره اسلام، تجزیه و تقسیم منطقه و ضربه زدن به طرح مقاومت است»، تصریح كرد: هنگامی كه با تروریست های تكفیری مواجه می شویم در حقیقت با بخشی از تروریسم صهیونیستی در حال نبرد هستیم و مقاومت همواره برای این نبرد آماده است.

وی تاكید كرد: آیا باید به تروریست های تكفیری كه در منطقه القلمون و بلندی های شهرك عرسال ما را هدف می گیرند، به كسانی كه به سوی ما آتش گشوده اند ، بگوییم نمی توانیم جواب دهیم زیرا دولت لبنان برای ما به نام وطن مرزهای جغرافیایی معین كرده و خداوند انتقام ما را از شما خواهد گرفت!

معاون دبیركل حزب الله در عین حال اظهارداشت: خیر ما امروز انتقام می گیرم و فردا هم خداوند از تروریست های تكفیری و صهیونیستی انتقام خواهد گرفت و اصلا خداوند ما را مكلف و مامور كرده است كه از آنها انتقام بگیریم.

شیخ نعیم قاسم گفت: رزمندگان مقاومت لبنان همه راه ها را برای رویارویی با تروریست های تكفیری در بلندی های شهرك عرسال آسان كرده اند و ما همواره با دولت لبنان در همه اقداماتش سهیم بوده و مشاركت داشته ایم و همچنان برای لبنان سبب خیر خواهیم بود.

وی افزود: ما با همه وسایل و امكانات برای پایان دادن به تجاوزهای تروریست های تكفیری و آزادسازی سرزمین های اشغالی در كنار و پشت سر دولت لبنان خواهیم بود زیرا معتقدیم تكفیری های تروریست علیه همه هستند و قبل از شیعه ، اهل سنت هدف آنها می باشند.

معاون دبیركل حزب الله تاكید كرد: تروریست های تكفیری ضد هر انسان مسلمان و مسیحی ، سنی و شیعه ، عرب و غیر عرب ، سعودی و یا آمریكایی هستند و هیچ طرفی را به رسمیت نمی شناسند.

شیخ نعیم قاسم اظهارداشت: كسانی كه تروریست های تكفیری را انقلابی و مظلوم می خوانند و در دفاع از آنها واكنش نشان می دهند در حقیقت به آنها دانسته و یا ندانسته كمك كرده اند.

وی خاطرنشان كرد: برخی در لبنان حاضر هستند خطر تروریست های تكفیری ملت لبنان را تهدید كند اما حزب الله در مقابل آنها پیروز نشود، این یك ظلم است.

معاون دبیركل حزب الله تصریح كرد: مقاومت با همه تروریست های تكفیری و مجرمان و آدم كش ها مبارزه می كند حال با چاقو سر ببرند و یا با جنگنده ها قتل عام كنند.

شیخ نعیم قاسم تاكید كرد: آیا جهان حق دارد یك ائتلاف بین المللی را برای هدفی باطل تشكیل دهد و علیه فلسطین ، یمن ، عراق و سوریه توطئه كند اما ما كه صاحب حق و زمین هستیم، اجازه نداشته باشیم با یكدیگر ائتلاف تشكیل دهیم؟!

وی اظهارداشت:مستضعفان و نیروهای مقاومت حق دارند ائتلاف تشكیل دهند و این حق مشروع آنها است، و انشاء الله با ادامه راه و عمل به سفارش های حضرت امام خمینی (ره) و حركت در خط امام خامنه ای كه فقط برای ما نور می خواهند ، به مقاومت و مبارزه خود تا پیروزی نهایی ادامه می دهیم و نتایج آن روز به روز بیشتر آشكار می شود.

در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال ملكوتی حضرت امام خمینی كه عصر پنجشنبه در تالار یونسكو در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد، تعدادی زیاد از شیفتگان و عاشقان امام روح الله، نمایندگان رییس مجلس و نخست وزیر، وزیران دولت ، نمایندگان مجلس ، شخصیت های سیاسی، مذهبی، اجتماعی و رسانه ای ، نمایندگان فرماندهان نیروهای نظامی و امنیتی ، سفرا و نمایندگان سیاسی برخی كشورها از جمله سوریه حضور داشتند.

نمایندگان بزرگان طوایف مختلف لبنانی از جمله اهل تسنن ، مسیحیت، دروزی و شیعه ، نمایندگان جنبش های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی در لبنان، نماینده شیخ عبدالامیر قبلان نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان و سیدعلی فضل الله از جمله شركت كنندگان در این مراسم بودند.

نمایندگان نبیه بری رییس مجلس ، نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعه ، كاردینال بشاره راعی رهبر مسیحیان مارونی و تجمع علمای مسلمان لبنان و محمد فتحعلی سفیر ایران در بیروت نیز در این مراسم سخنرانی كردند.

این مراسم با تلاوت آیاتی از كلام الله مجید توسط یك قاری اهل سنت و سپس نواخته شدن سرودهای جمهوری لبنان و جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در این مراسم بخش هایی از بیانات حضرت امام خمینی (ره) و قرائت وصیت نامه ایشان در مجلس شورای اسلامی توسط حضرت آیت الله خامنه ای پخش شد كه مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

خاورم ** 1324