آیین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در خوزستان برگزار شد

اهواز - ایرنا - همزمان با سراسر كشور آیین بیست وششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) چهارشنبه شب و روز پنجشنبه در نقاط مختلف خوزستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در آیینی كه به همین مناسبت پیش از ظهر پنجشنبه در حسینیه اعظم اهواز و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، محمد مهدی عبدخدایی، از اعضای گروه فدائیان اسلام و زندانی سیاسی دوران پیش از انقلاب اسلامی، به ایراد سخنرانی درباره شخصیت و جایگاه رهبری امام خمینی(ره) در طول مبارزه با طاغوت و پس از آن پرداخت.

در این آیین كه نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، و تنی چند از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی ، مسوولان و اقشار مختلف مردم اهواز حضور داشتند، دیگر سخرانان نیز به تبیین نقش امام خمینی(ره) در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی پرداختند.

همچنین شركت كنندگان در این آیین به عزاداری و سوگواری در غم ارتحال رهبر فقید انقلاب اسلامی پرداختند.

رییس ستاد ارتحال امام خمینی(ره) درخوزستان ورییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهاركرد: در این آیین سخنرانان به شخصیت و نقش امام خمینی(ره)، نقش حكومت اسلامی در بیداری اسلامی ،خودباوری ملت ایران، شكوفایی استعدادهای علمی و توانایی های مختلف دانشگاهی، احیای مبانی و ارزش های دینی ایران و ماندگاری امام به واسطه اخلاص ایشان پرداختند.

حجت الاسلام سید لطف ا...سپهر افزود:در حاشیه این آیین نمایشگاهی از فرمایشات امام از سال 57 تا 68 نیز برای مردم برپا شد و امید است از این رهگذر توانسته باشیم یاد امام را آنگونه كه شایسته و بایسته است زنده نگه داریم.

وی به حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، در آیین نمازجمعه این هفته اهواز اشاره كرد و گفت: به مناسبت روز قیام 15 خرداد حسینی وی برای مردم اهواز سخنرانی خواهد كرد.

وی با بیان اینكه امام خمینی( ره ) برای روز 15 خرداد اهمیت ویژه ای قایل بود گفت: امید است مانند هر سال مردم با حضور پر رنگ خود در این آیین یاد و خاطرات این روز بزرگ را كه امام آن را عزای عمومی اعلام كرد گرامی بدارند.

7152/6037