۱۲ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۶:۱۷
کد خبر: 81631592
۰ نفر
كیهان در یك نگاه - سه شنبه دوازدهم خرداد

تهران – ایرنا- روزنامه كیهان روز سه شنبه در بیست و یك هزارو هفتادو سومین شماره خود خبر نخست خود را به سخنان علی‌اكبر ولایتی با تیتر «بازجویی، تحقیر دانشمندان است باید آمریكا را تحقیر كنیم »اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، در بخشی از این خبر آمده است: رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران اجازه بازدید از مراكز نظامی را نمی‌دهد.

علی‌اكبر ولایتی رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه زنده تلویزیونی متن و حاشیه در پاسخ به این سؤال كه آیا شما از جزئیات مذاكرات هسته‌ای خبر دارید یا خیر؟ گفت: بنده در حد معمول كه شغلم ایجاب می‌كند از مذاكرات هسته‌ای مطلع هستم.

وی افزود: بنده به عنوان مشاور مقام معظم رهبری و رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجمع، اطلاعاتی كه دارم متناسب با شغلم بیشتر از افرادی است كه در این جایگاه نیستند.

رییس مركز تحقیقات و استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سؤال آیا اطلاعاتی كافی پیرامون مذاكرات به مردم داده می‌شود یا خیر، گفت: شاید یك مقدار اطلاعات بیشتر داده شود به نفع مذاكره‌كنندگان و به نفع ملت و در جهت منافع ملی باشد.

این روزنامه در ستون یادداشت روز خود كه به قلم سعدالله زارعی به شلیك موشك های مردم یمن به سمت عربستان با تیتر «ریاض در تیررس صنعا» پرداخته است.

در بخشی از این یادداشت آمده است:شلیك موشك‌های دست‌ساز «النجم الثاقب» به عمق 70 كیلومتری غرب عربستان و اخبار دیگری كه از شلیك موشك‌های «زلزال» طی روزهای آینده حكایت می‌كنند، از یك تحول كیفی در جنگ تحمیلی و ظالمانه رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن خبر می‌دهند.

موشك نجم‌الثاقب در مقابل موشك‌هایی كه از هواپیماهای جنگی پیشرفته سعودی شلیك می‌شوند، با اهمیت نیستند، ولی توان انصارالله در تولید انبوه آن و نیز امكان توسعه این صنعت در میان انصار می‌تواند تاثیر عمده‌ای بر امنیت رژیم سعودی داشته باشد و خاطره تجهیز حزب‌الله لبنان به انواع موشك‌ها در یك دوره كوتاه را در ذهن‌ها زنده می‌نماید.

ستون اخبار ویژه روزنامه كیهان نیز با مستمسك قرار دادن انتخابات مجلس برای این ستون خود تیتر «یك انتخابات و این همه دولتمرد بیطرف؟!» را برگزیده است.

در بخشی از این خبر آمده است: آیا دولت در انتخابات آن‌گونه كه رئیس‌جمهور می‌گوید بی طرف است؟ رفتار برخی دولتمردان دراین‌باره در تناقض با سخنان روحانی است.

وبسایت فردا با طرح موضوع فوق نوشت: رئیس‌جمهور در جمع فرمانداران خود از عدم ورود دولت در انتخابات گفت و مجموعه تحت امر خود و دیگر دستگاه‌های كشور را به عدم ورود به انتخابات توصیه كرد. رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود گفت: اینكه دولت بخواهد به عنوان حامی از این حزب یا آن گروه وارد انتخابات شود، به هیچ عنوان چنین چیزی نخواهد بود.

وی افزود: دولت، حزب و جناح نیست، فرای حزب و جناح است، مجری قانون است؛ باید قانون را اجرا كند.

تحلیلگر آمریكایی مركز بلفر: تحریم‌های بانكی هسته‌ای نیست با توافق لغو نمی‌شود،تدابیر ترافیكی ویژه سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و رونمایی از موشك‌های جدید انصارالله عربستان را در وحشت فرو برد مهمترین عناوین خبری روزنامه كیهان در شماره امروز این روزنامه به شمار می رود.

شبس**1708**1613