۱۰ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۰:۲۵
کد خبر: 81628639
۰ نفر
نخستين قهرماني وولفسبورگ در جام حذفي آلمان

تهران - ايرنا- تيم فوتبال وولفسبورگ براي نخستين بار عنوان قهرماني جام حذفي باشگاه هاي آلمان موسوم به ليگا پوكال را از آن خود كرد.

به گزارش ايرنا، تيم هاي وولفسبورگ و دورتموند شنبه شب ديدار نهايي جام حذفي باشگاه هاي را در ورزشگاه المپيك شهر برلين برگزار كردند كه در پايان وولفسبورگ به برتري 3 بر يك دست يافت تا با تداوم شگفتي سازي هاي فصل جاري، جام قهرماني را بالاي سر ببرد.

دورتموندي ها كه براي آخرين بار يورگن كلوب را به عنوان سرمربي كنار خود مي ديدند، اين ديدار را تهاجمي آغاز كرده و در دقيقه پنجم توسط آبوميانگ به گل رسيدند.

دقايقي پس از آن، ماركو رويس مهاجم ملي پوش دورتموند فرصت ايده آلي را براي گلزني از دست داد و توپ را از چند قدمي دروازه وولفسبورگ با بي دقتي به بيرون فرستاد.

در ادامه روند بازي تغيير كرد و در دقيقه 22، لوييس گوستاوو هافبك برزيلي توانست گل تساوي را براي وولفسبورگ به ثمر برساند.

در دقايق 33 و 38 نوبت به كوين دي بريون و باس دوس رسيد تا گل هاي دوم و سوم وولفسبورگ را به نام خود ثبت كرده و تيمشان را 3 بر يك از حريف پيش اندازند.

در آغاز نيمه دوم بازيكنان دورتموند كه قهرماني را از دست رفته مي ديدند بازي را تهاجمي آغاز كرده و در دقيقه 49 بهترين بخت را براي گل دوم به دست آوردند كه شينجي كاگاوا در عين ناباوري نتوانست دروازه حريف را باز كند.

در ادامه نيمه دوم تلاش دورتموندي ها ثمري نداشت تا در نهايت وولفسبورگ به برتري 3 بر يك دست يافته و براي نخستين بار قهرمان جام حذفي آلمان شود.

با اين اوصاف يورگن كلوب كه آخرين حضورش به عنوان سرمربي بورسيادورتموند را تجربه مي كرد، وداع تلخي با زردپوشان داشت.

ورزشي(2)**3783** 1917

سرخط اخبار ورزش