خطيب جمعه شهركرد:امام خميني پرچم منتظران واقعي را برافراشتند

شهركرد-ايرنا- نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد تاكيد كرد:امام خميني (ره) پرچم منتظران واقعي مهدويت را در جهان به اهتزاز در آوردند.

به گزارش ايرنا،حجت الاسلام محمد علي نكونام،در خطبه هاي

اين هفته نماز جمعه شهركرد در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) اين شهر افزود:منتظران واقعي كساني هستند كه با استكبار و ظلم مبارزه مي كنند و امام راحل پرچم استكبار ستيزي را در جهان برافراشتند.

به گفته وي، ترس استكبار جهاني از مهدويت و انتظار به دليل همين استكبار ستيزي است و استكبار به دليل ترس از مهدويت و انتظار، جهان اسلام را به جان هم مي اندازد.

وي افزود:امروز ميدان جهاد، ميدان مبارزه با ظلم و ستم استكبار جهاني است و ظالمان امروز ، آمريكا، صهيونيست ها و كشورهاي خودباخته هستند.

خطيب جمعه شهركرد با اشاره به فرارسيدن نيمه شعبان تاكيد كرد: مكتب انتظار و مهدويت مكتبي پوياست و مهدويت برقراري عدالت در همه عالم خواهد بود.

وي، با تبريك ميلاد با سعادت منجي عالم بشريت مهدي موعود (عج)افزود: انتظار فرج حضرت مهدي(عج) يكي از بهترين اعمال و عبادات است.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد به خدمات ارزنده سربازان گمنام امام زمان عجله الله تعالي فرجه الشريف اشاره كرد و گفت:امروز وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام ،در برابر همه تهديدات دشمنان آماده و پويا هستند و همواره توطئه هاي دشمن را نقش بر آب كرده اند.

نكونام، به چهاردهم خردادماه سالروز ارتحال ملكوتي امام راحل نيز اشاره كرد و گفت:عزت انساني و اخروي دستاورد بزرگ قيام امام خميني (ره) براي ايران بوده است.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد گفت:سيره امام راحل همان سيره انبياء و اولياء و ائمه اطهار بوده كه هم اكنون از سوي مقام معظم رهبري در تمامي ابعاد جامعه تداوم يافته است.

وي گفت:امام راحل در زمان حيات پر بركت خويش سراسر ايثار و شهادت و خدمت بود و نمادي از خدمت به مردم و جامعه بود.

نكونام گفت:مقام معظم رهبري يكي از بزرگترين و تاثيرگذارترين شخصيت هاي جهان اسلام است و وجود مبارك ايشان باعث دلگرمي امت اسلامي شده است.

خطيب جمعه شهركرد،به زاد روز ولادت حضرت علي اكبر(ع) و روز جوان گفت: مسوولان و دولتمردان بايد به مسايل جوانان كشور توجه بيشتري كنند.

نكونام بيان كرد: جوانان ايران اسلامي بهترين جوانان هستند و بايد به مسايل ديني جوانان توجه خاص شود و تنها به آمار و اعداد اكتفا نكرد.

وي، در خطبه نخست نيز تاكيد كرد:دشمن واقعي مردم استكبار است و دشمني آمريكا عليه ملت ايران تمامي ندارد.

نكونام تصريح كرد:در جبهه مذاكرات سرداران و سربازان مذاكره كننده ايراني بايد ارزش هاي اسلامي ايران را حفظ كنند و نبايد دشمن را دوست دانست چرا كه اين يك خطاي راهبردي است و نبايد مقابل دشمن كوتاه آمد.

به گزارش ايرنا، ائمه جمعه سراسر چهارمحال و بختياري نيز با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل و سالروز قيام پانزدهم خردادماه ، در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه بر برپايي جشن هاي نيمه شعبان به صورت منظم تاكيد كردند.

2097 /1596