امام جمعه سميرم: شيعيان قدر نيمه شعبان را بدانند

سميرم، اصفهان- ايرنا- امام جمعه سميرم گفت: نيمه شعبان روز بزرگ و با عظمتي است كه شيعه بايد قدر و قيمتش را بداند و آن را درك كند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسين رجايي پور در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سميرم با اشاره به اعمال ماه شعبان اظهار كرد: نقطه اوج شكوه و بزرگي اين ماه روز و شب نيمه شعبان است.

وي خاطر نشان كرد: بسياري از روايات ارزش شب نيمه شعبان را به اندازه شب هاي قدر بيان كرده كه دلالت بر ارزشمندي بيش از پيش نيمه شعبان دارد.

وي از مردم خواست در مراسم و جشن هاي اين شب و روز گرانقدر با رعايت شئون اسلامي اخلاقي، موجبات رنجش حصرت ولي عصر ارواحنافداه را فراهم نكنند.

خطيب جمعه سميرم با تبريك ولادت حضرت علي اكبر عليه السلام، آن حضرت را مصداق بارز ولايتمداري و اطاعت از امام دانست و گفت: جوانان بايد خضوع، ايثار و فداكاري، ولايتمداري و مردانگي را از علي اكبر ياد بگيرند.

وي يكي ديگر از رويدادهاي مهم هفته آينده را چهاردهم خرداد سالروز رحلت امام (ره) برشمرد و افزود: امام روح الله خورشيد فروزان عالم افروز در دوران معاصر است.

امام جمعه سميرم انتخاب حضرت آيت الله خامنه اي بعنوان رهبر ايران اسلامي در همان روز بعد از ارتحال امام را يادآور شد و گفت: اين انتخاب شايسته، مصونيت بخش انقلاب و نظام اسلامي بود.

7147/ 6508

سرخط اخبار استان‌ها