روند اجراي آزادراه شيراز – اصفهان شتاب بيشتري مي گيرد

شيراز- ايرنا- وزير راه و شهرسازي، آزاد راه شيراز - اصفهان را از بزرگترين و مهمترين محورهاي جنوب كشور دانست و گفت: با توجه به اهميت تاثير اين پروژه، روند اجراي آن را شتاب بيشتري خواهيم داد.

به گزارش ايرنا عباس آخوندي،روزپنجشنبه در جريان بازديد از پروژه در دست اجراي آزاد راه شيراز- اصفهان افزود: با اجرا و بهره برداري از اين پروژه، علاوه بر افزايش ضريب ايمني، فاصله بين شيراز و اصفهان 120 كيلومتر كوتاه تر خواهد شد.

وي، سرعت اجراي اين آزادراه را خوب ارزيابي كرد و بيان داشت:اين پروژه هم اينك حدود 30 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و 50 درصد اعتبار مورد نياز براي اجراي آن توسط دولت و 50 درصد نيز توسط بخش خصوصي تامين خواهد شد.

وزير راه و شهرسازي، با اشاره به سفر اخيز هيات دولت به فارس (نهم و دهم ارديبهشت 94) گفت: در اين سفر، پروژه آزادراه شيراز –اصفهان به عنوان يك طرح مهم مطرح شد و كمك به اجراي سريع آن سوي رييس جمهوري مورد تاكيد قرار گرفت.

آخوندي، در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به بدهي پنج هزار ميليارد توماني وزارت راه و شهرسازي به پيمانكاران افزود: بخش اول اين بدهي ها را ظرف چند ماه آينده پرداخت خواهيم كرد.

مديركل راه و شهرسازي فارس هم گفت: احداث آزاد راه شيراز- اصفهان يكي از مهمترين اتفاقات راهسازي جنوب كشور است كه مي توان از آن به عنوان يك سرمايه گذاري بزرگ در حوزه گردشگري ياد كرد.

هوشنگ عشايري افزود: تاكنون 21 ماه از فعاليت اجرايي اين پروژه سپري شده كه اميدواريم با تامين اعتبارات مورد نياز بتوانيم بر سرعت اجراي آن بيافزاييم.

وزير راه و شهرسازي روز چهارشنبه (ششم خرداد) وارد استان فارس شد و در نخستين روز سفر خود از پروژه هاي حوزه راه و شهرسازي لارستان بازديد كرد.

وي، در دومين روز سفر خود به استان فارس، امروز پنجشنبه نيز از پروژه هاي راه و شهرسازي در شهرستان هاي فيروزآباد، فراشبند، قير و كارزين و قطعه 6 آزادراه شيراز - اصفهان بازديد كرد.

بازديد از پروژه بزرگراه مرودشت - درودزن، پروژه هاي راهسازي شهرستان ارسنجان، باند دوم محور ارسنجان - خرامه، پروژه هاي راهسازي شهرستان بوانات و پروژه هاي راهسازي شهرستان اقليد نيز در دستور كار وزير راه و شهرسازي قرار دارد.ك/2

6122 /6118