۵ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۲۲
کد خبر: 81623309
۰ نفر
پدر مرتضی پاشایی بیانیه داد

تهران - ایرنا - پدر زنده یاد مرتضی پاشایی خواننده پاپ بیانیه ای كه آن را پاسخ صریح و روشن به افكار عمومی نامید ، منتشر كرد .

در این بیانیه كه روز سه شنبه به گروه فرهنگی ایرنا ارسال شده ناصر پاشایی آورده است: مسائلی از سوی برخی از افراد مطرح گردید كه سوالاتی در ذهن بعضی از هواداران آن مرحوم به وجود آورده است. لذا به منظور تنویر افكار عمومی، لازم است به برخی از شبهات پاسخ صریح و روشنی داده شود.

در ادامه آمده است : هنگامی كه مرتضی به دیار حق شتافت، شرایط خاصی در جامعه بوجود آمد كه می بایست با تدبیر و تدبر لازم اوضاع و شرایط مربوطه تحت یك مدیریت دقیق قرار می گرفت. به همین دلیل بنده به همراه برادرم، و با مساعدت بی دریغ همه دستگاه ها و مسئولین كشور ، همكاری و همراهی مردم شریف كشورمان اوضاع را تحت نظارت و كنترل قرار داده و به لطف الهی همه مراسم با نظم و زیبایی تمام برگزار شد.

« پس از آن عده ای از افراد با مقاصد مادی اما تحت پوشش اهداف هنری و فرهنگی قصد آن داشتتند و دارند كه از اعتبار هنری فرزند فقیدم به نفع فردی و گروهی خود بهره برداری نمایند. البته بدیهی است كه در هر كشوری كه یك چهره هنری دار فانی را وداع می كند، عده ای در صدد آن بر می آیند كه به گونه ای خود را به آثار آن چهره هنری نزدیك نموده و از این راه به اهداف مادی خود دست یابند.»

در ادامه آمده است : با توجه به اینكه مالك مادی و معنوی آثار مرتضی پاشایی از نظر حقوقی و قانونی متعلق به وراث آن مرحوم یعنی پدر و مادر وی می باشد، همچنین با در نظر گرفتن مقاصد سودجویانه در برخی از افراد، به منظور جلوگیری از این اهداف ناصواب، همچنین هدایت صحیح آثار به جا مانده از مرتضی، از برادرم منصور پاشایی خواستم كه مسئولیت اداره این امور را به عهده بگیرد. اما متاسفانه عده ای از افراد با پوشش و نقاب متفاوت، سعی در ایجاد حاشیه و فضا سازی های مخرب بر علیه این خانواده نمودند.

«همه اعضای این خانواده به گونه ای است كه در امور مادی و مالی استغناء داشته و هیچ گونه چشم داشتی به اموال حرام و ناحق نداشته و این صفت را از پیر و بزرگ این خاندان، یعنی مرحوم كربلایی صفر پاشایی كه از عاشقان و از مریدان اهل بیت بود، به ارث برده اند، اما متاسفانه عده ای از افراد، اهداف ناروای خود را به ما نسبت داده و با فرافكنی، سعی در تشویش اذهان عمومی داشته تا از طریق این جوسازی ها بتوانند به قول معروف كلاهی از این نمد برای خود بدوزند.»

پدر مرتضی پاشایی می افزاید : مردم عزیز و جوانان هوشمند ما بدانند كه مرتضی پاشایی در مورد واگذاری امتیاز تولید و پخش آخرین آلبوم به یادگار مانده از خود با هیچ فرد یا موسسه ای قراردادی منعقد نكرده و مالكیت مادی و معنوی این اثر هنری متعلق به خانواده وی می باشد. كسانی كه ادعای سهم خواهی و بعضا شراكت در این آلبوم را دارند می بایست بدانند كه ادعای آنان فاقد وجاهت حقوقی و قانونی است. همه عوامل دخیل در تولید این آلبوم، حقوق مادی خود را گرفته، حتی بعضی از آنها بیش از مبالغ متعارف نیز دستمزد خود را دریافت كرده اند.

درادامه تصریح شده اما كسانی كه مدعی اند امتیاز تولید و پخش این آلبوم متعلق به آنها می باشد، خودشان به خوبی می دانند كه هیچ گونه قراردادی در این خصوص در اختیار ندارند. لیكن با این وجود ما حاضر شدیم امتیاز تولید و پخش این اثر را به همان افراد مدعی! واگذار كنیم. اما متاسفانه در طی مذاكرات طولانی، ایشان شروط قرارداد را سخت تر و پیچیده تر نمودند. حتی با پذیرش بسیاری از این شروط توسط ما، باز هم از امضاء قرارداد استنكاف نموده وعلیرغم پیگری های مكرر از سوی ما، امضاء قرارداد را به تعویق می انداختند. حال پس از آنكه این قرارداد با موسسه دیگری منعقد شد، با فضا سازی های غیر اخلاقی، سعی در تشویش اذهان عمومی داشته و با مظلوم نمایی، خود را یار غار! مرتضی معرفی نموده و اعضای خانواده را بیگانه جلوه می دهند!

مرگ مرتضی داغی عظیم بر دل همه اعضای خانواده نهاد؛ به گونه ای كه هنوز بعد از گذشت شش ماه از غم و اندوه فراغ فرزند، شبها خواب با چشمانمان بیگانه شده است؛ اما داغ تهمت ها و افتراها، آن هم از سوی رفیقان نارفیق جگر سوز تر است. باشد كه قیامت نزدیك است و تراوزی عدل الهی دقیق.

مرتضی پاشایی 23 آبان 93 در سن 30 سالگی در اثر بیماری سرطان در گذشت .

او نخستین آلبوم رسمی خود، «یكی هست» را در سال 1391 منتشر كرد. آلبوم‌های «گل بیتا» و «اسمش عشقه» دو آلبوم دیگرِ او هستند كه تا پیش از درگذشتش به‌صورت رسمی منتشر نشده‌ بودند.

فراهنگ **1293**1601**