دری نجف آبادی: سوم خرداد درس بزرگی به بدخواهان جمهوری اسلامی داد

اراك- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان مركزی گفت: حماسه سوم خرداد و پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس درس بزرگی به بدخوان نظام جمهوری اسلامی داد و الگویی موفق از صبوری و تدبیر و ولایتمداری شد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز یكشنبه در آیین صبحگاه مشترك نیروهای مسلح استان مركزی به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، افزود: رزمندگان اسلام با تكیه بر سلاح تقوا و توكل بر خدا از نیمه های فروردین 1361 با طراحی برنامه های تهاجمی توانستند پس از 576 روز مجاهدت، خرمشهر را آزاد كنند و این درحالی بود كه دشمن با پشتیبانی قوی كشور های استكباری می جنگید.

وی گفت: رژیم بعثی با تكیه بر حمایت های بیش از 40 ابرقدرت جهان توانست در روزهای اول جنگ خرمشهر را به تصرف خود درآورد و سودای تصرف تمامی خاك استان خوزستان در سایه غیرت و ایثار و ولایتمداری رزمندگان اسلام ناكام ماند.نماینده ولی فقیه در استان مركزی خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی، موهبتی الهی بود كه خداوندمتعال به وسیله امام راحل به مردم ایران ارزانی داشت بنابراین آحاد مردم باید همواره شكر گزار این نعمت ارزشمند باشند.

وی ادامه داد: ملت غیور ایران اسلامی از آعاز نهضت در 15 خرداد 1342 پشتیبانی خود را از امام خمینی(ره) فریاد زدند و تا پای جان از آرمان ها ایشان دفاع كردند تا در 22 بهمن 1357 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه اراك عنوان كرد: استكبار جهانی با پیروزی انقلاب اسلامی منافع خود را در منطقه خاورمیانه در خطر می دید و به همین دلیل با حمایت از صدام و رژیم بعثی سعی در براندازی نظام جمهوری اسلامی داشت اما از نیروی عظیم ایمان و اثرات فرهنگ ایثار و شهادت در بین رزمندگان بی خبر بود.

آیت الله دری نجف آبادی بیان كرد: با وجود تهدیدهای متعدد دشمن در سه دهه اخیر و تحریم ها و جریان های خزنده جبهه نرم علیه ایران ، هم اینك نیز ولایتمداری، غیرت دینی و درك عمیق مفاهیم و ارزش های انقلاب و اسلام است كه كشور ما را در اوج اقتدار نگه داشته و الگویی در مقاومت اسلامی برای سایر كشورهای آزاده جهان شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مركزی نیز در این آیین گفت: رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی همواره گوش به فرمان امام راحل بودند و هر گاه سخنرانی های امام از رادیو پخش می شد روحیه امید و انگیزه در بین رزمندگان زنده می شد.

سرتیپ دوم پاسدار محسن كریمی افزود: معنویت گرایی و ولایتمداری رزمندگان اسلام باعث شد تا در مقابل رژیم بعثی به پیروزی رسیده و كشور از لوس وجود متجاوزان پاك شود.

وی، بیان زوایای مختلف حماسه سوم خرداد را برای نسل جوان ، سرمایه ارزشمند نظام دانست و گفت: هراس دشمن از ایران به خاطر گنجینه اعتقاد و ولایتمداری است و این داشته بزرگ باید حفظ و روز به روز بر غنای آن افزوده شود.

محمود زمانی قمی استاندار و اعضای شورای تامین استان مركزی نیز در این آیین حضور داشتند.

در این آیین از خانواده های شهدا و جانبازان عملیات بیت المقدس استان مركزی تجلیل شد.

بیش از یك هزار و 700 نفر از رزمندگان استان مركزی در عملیات بیت المقدس حضور داشتند كه 270 نفر از آنها به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.ك/2

3017/6013/