ضرورت پیوند صنعت و دانشگاه از نگاه مدیركل صنعت و معدن استان یزد

یزد - ایرنا - مدیركل صنعت ، معدن و تجارت استان یزد گفت: پیوند بین صنعت و دانشگاه برای تحقق اهداف نظام و دولت برای افزایش تولید و اشتغال یك ضرورت است.

به گزارش ایرنا ، محمدرضا علمدار یزدی عصر روز چهارشنبه در جمع مسوولان مهریز افزود: صنعت باید نیازهای خود را از دانشگاه ها بخواهد و مراكز آموزش عالی نیز باید به فكر تولید علم باشند.

وی ادامه داد: پیوند كامل و همیشگی بین صنعت و صاحبان صنایع با دانشگاه و دانشگاهیان جزو اولویت های دولت در زمینه ارتقای فعالیت های صنعتی و تولیدی و محور برنامه ها است.

مدیركل صنعت ، معدن و تجارت استان یزد اظهار كرد: دولت از هیچ كوششی برای ایجاد تولید و اشتغال مولد و مفید در استان دریغ نمی كند.

علمدار یزدی خاطر نشان كرد: اگر مسوولان به واحدهای صنعتی مختلف سركشی و مسائل و مطالبات آنها را مورد بررسی قرار دهند بدون شك شاهد تحول در این بخش و رسیدن به اهداف هستیم.

وی افزود: دولت با تمام وجود در خدمت واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی است و برای حل و فصل نیازها و مشكلات آنها تلاش و برنامه ریزی می كند و برای انجام این رسالت به همكاری مسوولان و بخش خصوصی نیاز نیاز دارد.

مدیركل صنعت، معدن و تجارت استان یزد در ادامه این جلسه از بررسی مشكلات واحدهای تولیدی استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار در آینده نزدیك خبر داد.

محمدرضا علمدار ادامه داد : طبق بخشنامه ایی كه در كمتر از 10 روز گذشته ابلاغ شده و این ستاد با ریاست استاندار بزودی تشكیل و تمام مشكلات واحدهای تولیدی مربوط به سازمان صنعت ، معدن و تجارت در آن جلسه بطور ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مهریز 50 هزار نفری كه در 30 كیلومتری شهر یزد قرار دارد دارای 100 واحد تولیدی فعال با اشتغالزایی افزون بر دو سه هزار نفر است. ك3

7541/8068