۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۵۶
کد خبر: 81614319
۰ نفر
200 میلیارد ریال برای بین المللی شدن فرودگاه رامسر اختصاص یافت

نوشهر- ایرنا - فرماندار رامسر از اختصاص حدود 200 میلیارد ریال برای ادامه عملیات اجرایی طرح بین المللی شدن فرودگاه این شهرستان گردشگرپذیر خبر داد.

حسین سروری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت كه این میزان اعتبار از محل اعتبار فرودگاه های كشور برای این طرح در نظر گرفته شده كه با صرف آن بخشی از موانع بین المللی شدن فرودگاه شهرستان رامسر برطرف خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی این طرح اكنون به علت وجود موانعی از جمله جابه جایی تاسیسات خطوط انتقال گاز، آزاد سازی خانه های باغ ملی و مجتمع تفریحی فدك به كندی پیش می رود.

سروری با ابراز امیدواری به اینكه با تخصیص این میزان اعتبار عملیات اجرایی طرح شتاب بیشتری بگیرد، خواستار همكاری همه جانبه مسوولان نهادهای ذیربط با مجری طرح بین المللی شدن فرودگاه رامسر شد.

سروری در ادامه از برقراری خطوط پروازی مسیر رفت و برگشت رامسر - مشهد از این فرودگاه در آینده ای نزدیك خبر داد و گفت: در ادامه رایزنی های صورت گرفته با شركت مادر تخصصی فرودگاه های كشور و دریافت مجوزهای لازم، این پروازها به زودی در شهرستان برقرار خواهد شد.

توسعه باند فرودگاه رامسر با هدف بین المللی شدن آن از طرح های مصوب دولت گذشته بود كه طبق وعده مسوولان وقت قرار بود در دهه فجر سال 91 به بهره برداری برسد.

توسعه باند فرودگاه از یكهزار و 480 متر به دوهزار و 750 متر، ساخت پایانه جدید و ساختمان های جانبی از مشخصات این طرح عنوان شده بود.

اختصاص 40 هكتار زمین برای ساخت دستگاه كمك ناوبری و سالن ترانزیت از دیگر مشخصات این طرح است.

آمارهای منابع رسمی نشان از آن دارد كه تاكنون بیش از یكهزار میلیارد ریال برای این طرح بویژه برای ساخت باند بتنی فرودگاه رامسر كه جزو نخستین باند بتنی در كشور است، هزینه شده است.

میزان پیشرفت فیزیكی باند بتنی این فرودگاه تاكنون حدود 98 درصد اعلام شده بود.

غرب مازندران دارای دو فرودگاه یكی در رامسر و دیگری در نوشهر است كه در طول هفته به طور میانگین حدود چهار سورتی پرواز در مسیر رفت و برگشت مشهد مقدس دارند. ك/3

7078 /1501/1899/1772