۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۹:۳۰
کد خبر: 81613290
۰ نفر
ببر سفيد تا چند روز آينده به باغ وحش ارم منتقل مي شود

تهران-ايرنا-مدير كل دفتر مديريت شكار و صيد سازمان حفاظت محيط زيست گفت:در چند روز آينده با مجوز اين سازمان جابه جايي ببر سفيد از قرنطينه به باغ وحش ارم انجام مي شود.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني سازمان حفاظت محيط زيست، علي تيموري با اشاره به درخواست باغ وحش ارم به سازمان حفاظت محيط زيست مبني بر ورود ببر سفيد به كشور، افزود: اين سازمان از كنوانسيون منع تجارت گونه هاي گياهي و جانوري در معرض خطر انقراض (سايتيس ) و دفتر تخصصي حيات وحش براي ورود يك قلاده ببر سفيد استعلام و مجوزهاي لازم براي ورود آن را اخذ كرده است.

وي ادامه داد: همچنين سازمان دامپزشكي با ورود ببر سفيد به كشور موافقت كرده است و پس از ورود اين حيوان به كشور در قرنطنيه اين سازمان مستقر در مجتمع باغ وحش ارم نگهداري مي شود و قرار است تا چند روز آينده به باغ وحش ارم منتقل شود.

به گفته وي تا چند روز آينده با مجوز سازمان حفاظت محيط زيست جابه جايي ببر سفيد از قرنطينه به باغ وحش ارم انجام مي شود.

ببر سفيد 21 ارديبهشت ماه از آلمان وارد ايران شد و بعد از انجام مراحل ترخيص از گمرك تهران به باغ وحش پارك ارم منتقل شد.

اين نخستين ببر سفيدي است كه وارد ايران شده است، اين ببر سفيد ماده و چهار سال سن دارد كه بعد از يك ماه قرنطينه در باغ وحش ارم براي بازديد عموم به محل نگهداري دايمي خود منتقل مي شود.

ببر سفيد گونه جهش يافته مغلوب از ببر بنگال است كه گاهي در طبيعت آسام، بنگال، بيهار به ويژه در شهر ' يوا' هند ديده مي شود.

علمي **9014**1440