وزير ورزش وجوانان: خانواده ها فرزندانشان را به سمت فعاليت هاي ورزش سوق دهند

گنبدكاووس - ايرنا - وزير ورزش و جوانان برگسترش ورزش در جامعه تاكيد كرد و گفت: خانواده ها، فرزندانشان را به سمت انجام فعاليت هاي ورزشي سوق دهند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، دكتر محمود گودرزي عصر دوشنبه در آيين افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفري گنبدكاووس افزود: هدف دولت گسترش فعاليت هاي ورزشي در جامعه است و تلاش مي شود تا در اين زمينه امكانات خوبي براي ورزشگاران در جامعه فراهم شود.

وي در خصوص فراهم كردن امكانات ورزشي براي بانوان گفت: تلاش خواهيم كرد تا امكانات ورزشي براي بانوان نيز با توجه به جنبه هاي قانوني و شرعي آن در جامعه فراهم شود.

وزير ورزش و جوانان در خصوص توسعه ورزشگاه 5 هزار نفري گنبدكاووس كه خواسته مسوولان اين شهرستان است، افزود: تلاش خواهيم كرد تا در جهت توسعه اين ورزشگاه گام برداريم .

گودرزي گفت: در صورت رفع تحريم هاي ظالمانه مي توانيم بيش از پيش در جهت توسعه ورزشگاه هاي كشور و اين منطقه برنامه ريزي كنيم.

استاندار گلستان نيز در اين آيين گفت: استان گلستان خصوصا منطقه گنبدكاووس خاستگاه ورزش در كشور است چرا كه جوانان اين منطقه از نسل هاي پر استعداد ورزشي محسوب مي شوند.

حسن صادقلو با بيان اينكه جوانان اين منطقه از استعدادهاي بالايي دررشته هاي مختلف ورزشي برخوردار هستند، گفت: هر قدر در زمينه هاي ورزشي در اين استان سرمايه گذاري شود ، چندين برابر سرمايه گذاري نتيجه خواهد داد.

وي گفت: در برنامه افق 1404 استان گلستان با توجه به ظرفيت هاي بالاي ورزشي منطقه ، به اين امر نگاه ويژه اي شده است.

استاندار گلستان در ادامه با بيان اينكه خدمت، بزرگترين لغت درعالم انساني و در روابط بين دولت و ملت مطرح است، گفت: خداوند نيز بيشترين دوستداري خودش را به كساني دارد كه بيشترين منفعت را براي مردم داشته باشد.

نماينده مردم شهرستان گنبدكاووس در مجلس شوراي اسلامي هم شهرستان گنبدكاووس را شهر قهرمان پرور در رشته هاي ملي دانست وگفت: اين شهرستان علاوه بر رشته هاي گروهي در رشته هاي انفرادي نيز حرفي براي گفتن در جامعه ورزشي كشور دارد.

سليمان عباسي افزود: با توجه به ظرفيت هاي بالاي ورزشي در اين شهرستان ضروري است كه دولت و بويژه وزارت ورزش و جوانان در ارتباط با توسعه فضاهاي ورزشي منطقه برنامه ريزي كند.

وي از وزير ورزش و جوانان خواست در جهت تكميل فازهاي بعدي از ورزشگاه كمك كند.

نماينده مردم گنبدكاووس در مجلس شوراي اسلامي در ادامه از بازسازي ورزشگاه تختي خبر داد و از وزير ورزش و جوانان خواست براي احداث استخر بانوان و سالن ورزشي براي روستاي قوينلي ، توجه به سالن ورزش هاي باستاني و ديگر مسائل اين حوزه ورزشي در اين شهرستان كمك كند.

معاون استاندار و فرماندار ويژه گنبدكاووس نيز گفت: اين شهرستان داراي 16 تيم ورزشي در دسته هاي يك كشور است .

محمد حميدي افزود: همچنين 30 نفر از ورزشگاران اين شهرستان عضو تيم هاي ملي هستند.

وي گفت: با توجه به ظرفيت بالاي رشته هاي مختلف ورزشي و خصوصا رشته واليبال لازم است در اين شهرستان سالن ورزشي شش هزار نفري واليبال احداث شود.

شهرستان گنبدكاووس با 325 هزار نفر جمعيت در شرق استان گلستان قرار دارد.

/1602/1917**

سرخط اخبار ورزش