گودرزی: وزارت ورزش از هیچ كاندیدایی در انتخابات فدراسیون ها حمایت نمی كند

گرگان - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: حمایت وزارت از كاندیدایی خاص در انتخابات فدراسیون ها شایعه و شائبه ای بیش نیست و صراحتا اعلام می كنیم كه از هیچ كاندیدایی حمایت نمی كنیم.

محمود گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گرگان با اشاره به انتخابات فدراسیون بسكتبال، افزود: این فدراسیون هم مانند سایر فدراسیون هاست و افرادی كاندیدا شدند و تائید صلاحیت آن ها انجام شد و آماده حضور در مجمع می شوند.

وی اظهار كرد: در انتخابات، این اعضای مجمع هستند كه به كاندیدا بعد از شنیدن برنامه هایشان رای می دهند و ما از سوی وزارت هیچ كاندیدایی را معرفی نكردیم كه در مجامع گذشته همین منوال بوده است و برنده ها و بازنده ها نیز به این مسئله اذعان دارند.

وی با اشاره به این كه هیچ جهت گیری و سمت و سویی در انتخابات وجود ندارد یادآور شد: اجازه نمی دهیم كسی از جانب وزارت حرف و حدیث هایی در این خصوص بزند و همیشه از زمان حضورم در وزارت به دنبال این بودیم كه فضای سالم و شرایط خوبی را برای انتخابات مهیا كنیم تا هر فردی كه می تواند كاندیدا شود، حضور یابد تا مجمع به وی رای دهد.

گودرزی در خصوص فدراسیون دو و میدانی و این كه سرپرست این فدراسیون پیش از این در فدراسیون وزنه برداری بوده و به نوعی جامعه ورزش وی را آچار فرانسه وزارت می دانند، گفت: مرحله سرپرستی یك مرحله گذر است و در فدراسیون دو و میدانی با توجه به این كه از افشین داوری خواسته شد تا در سمت رییس فدراسیون به كارش ادامه دهد، وی خواهان خدمت در سنگر دیگری بود و ما ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های داوری، با استعفایش موافقت كردیم و از آن جایی كه طباطبایی در فدراسیون وزنه برداری كارهای خوبی را انجام داد و جامعه وزنه برداری كشور از وی راضی بودند، او را به عنوان سرپرست دو و میدانی انتخاب كردیم تا شرایط را برای انتخابات مهیا كند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: از سوی دیگر نیاز بود در كنار وی فردی آشنا، مطلع و با توانمندی های فنی در كنارش باشد كه مهاجرشجاعی را به عنوان دبیر انتخاب كرد تا اگر به لحاظ فنی وی مشكلی داشته باشد، كمك سرپرست فدراسیون كند كه در این مسیر از سایر افراد متخصص نیز كمك خواهد گرفت تا شرایط مهیا شود.

وی در خصوص فدراسیون فوتبال گفت: مسائل و مشكلات فوتبال كشور متعلق به یك روز و یك سال و دو سال نیست و فرآیندی را طی كرده تا به وضعیت كنونی رسیده و باید به مرور این روند اصلاح شود.

وی افزود: اكنون نیز بیشتر افرادی كه در فدراسیون فوتبال حضور دارند به دنبال همین موضوع هستند و امیدواریم این روند اصلاح شود.

وزیر ورزش و جوانان تصریح كرد: اما در این وضعیت تصمیم گیرنده خودشان هستند و باید در جهت تغییر شرایط فدراسیون و بهبود وضعیت تلاش كنند.

گودرزی همچنین درباره مبلغ قرارداد كی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: قرارداد وی در اختیار فدراسیون فوتبال است و وزارت ورزش در این زمینه اختیاری ندارد.

3014/6159**1379

سرخط اخبار ورزش