۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۳۴
کد خبر: 81612914
۰ نفر
قاچاقچیان صوت در دام پلیس همدان

همدان - ایرنا - جانشین انتظامی استان همدان گفت: اعضای یك باند كه با سو استفاده از پهنای باند كشور و ایجاد اخلال در شبكه مخابراتی اقدام به قاچاق صوت در فضای مجازی می كردند دستگیر شدند.

سرهنگ علی اصغر خرم روی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در بررسی های تیم فنی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مشخص شد افرادی علاوه بر اخلال در شبكه و بستر مخابراتی غرب كشور در فضای مجازی اقدام به قاچاق صوت می كنند.

وی اضافه كرد: عوامل پلیس فتا دریافتند كه اعضای این باند با برنامه ریزی دقیق و نصب تجهیزات غیرمجاز و غیرقانونی در نقاط مختلف استان در زمینه قاچاق صوت فعالیت دارند و در فضای مجازی اقدام به بازاریابی و فروش كارت های تماس می كنند.

وی گفت: با انجام اقدامات فنی و بكارگیری شگردهای خاص پلیسی اعضای پنج نفره باند در همدان و تهران شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شدند.

جانشین انتظامی استان همدان اظهاركرد: اعضای این باند با جعل اسناد و مدارك شماری از شهروندان اقدام به خرید تعداد زیادی سیم كارت و سوء استفاده از آنها كرده بودند.

خرم روی با ذكر اینكه متهمان پرونده دارای تحصیلات علمی آكادمیك هستند افزود: اعضای این باند ابتدا منكر موضوع بودند ولی پس از مواجهه با مدارك و مستندات انكار ناپذیر رایانه ای به بزه انتسابی اقرار كردند سپس با تامین قرار مناسب روانه زندان شدند.

وی توصیه كرد: مدیران و مسوولان فنی شركت های خدماتی ارتباطی درباره به روز كردن دانش فنی خود تلاش كرده تا بتوانند از هرگونه سوء استفاده احتمالی جلوگیری كنند.

طبق اخبار منتشره تاكنون هفت مورد پرونده كلاهبرداری در انتظامی همدان مختومه شده است كه مهمترین آنها مربوط به كلاهبرداری هفت محكوم در زندان رجایی شهر كرج با همكاری یك زن در بیرون از زندان بود كه با استفاده از یك هزار و 100 خط تلفن همراه برای بیش از پنج هزار و 250 نفر پیامك هایی با مضمون برنده شدن در جشنواره های مختلف ارسال كرده كه در نهایت موفق به اغفال 290 نفر و تخلیه حساب آنها شدند.

100 درصد پرونده های ارجاعی به پلیس فتا همدان كشف شده است.

7526/6993

سرخط اخبار استان‌ها