مدیركل طیور جهادكشاورزی: ایران رتبه هفتم تولید گوشت مرغ جهان را دارد

كاشان- ایرنا- مدیركل دفتر امور طیور وزارت جهادكشاورزی گفت: ایران در زمینه تولید صنعت مرغ گوشتی در رتبه هفتم جهان قرار دارد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی جهاد كشاورزی كاشان، حبیب امینی در همایش مدیریت تولید در كاشان اظهار داشت: با توجه به خودكفایی در تامین گوشت مرغ مورد نیاز كشور با زیرساخت های موجود، صنعت مرغ گوشتی كشور قادر به افزایش تولید به میزان 1.5 تا دو برابر میانگین فعلی را دارد.

وی با اشاره به صادرات سالانه سه میلیون تن گوشت مرغ از سایر نقاط جهان به حوزه كشورهای مجاور ایران شامل عراق، افغانستان افزود: حضور صنعت مرغ گوشتی كشور در بازار منطقه ای، پتانسیل مطلوب كشور در این عرصه را نمایان می كند.

وی با بیان اینكه ایران در زمینه صنعت مرغ گوشتی توانایی ارتقا تا رتبه چهارم جهان و جایگزینی روسیه را دارد، افزود: عدم نیاز كشور به افزایش كمی واحدهای تولیدی، بالا بردن كیفیت محصولات تولیدی با كاهش طول دوره پرورش، كاهش وزن كشتار و تجهیز كشتارگاه های طیور و در نهایت تولید محصولات صادرات محور از اهداف و برنامه های دفتر طیور وزارت جهادكشاورزی است.

وی همچنین ایجاد زنجیره های تولید و اعمال مدیریت یكپارچه در صنعت مرغ گوشتی را یكی از راهكارهای مدیریت بر تولید و توزیع در این صنعت عنوان كرد و گفت: پرورش دهندگان مرغ گوشتی كشور لازم است تا تحقق شرایط مناسب صادرات گوشت تولیدی مازاد بر نیاز، به مدیریت تولید و سیاست های اتحادیه تعاونی مرغ گوشتی در خصوص میزان جوجه ریزی توجه كنند.

در این همایش كه با حضور جمعی از فعالان و پرورش دهندگان صنعت مرغ گوشتی كشور برگزار شد، برخی از مرغداران شهرستان كاشان به ایراد نقطه نظرات و مشكلات صنعت مرغ گوشتی پرداخته و خواستار توجه بیشتر مسوولان به این صنعت شدند.

شهرستان كاشان با تعداد 136 واحد پرورش مرغ گوشتی دارای مجوز و ظرفیت تولید 12 میلیون قطعه مرغ گوشتی در سال و تعداد 37 واحد پرورش مرغ تخمگذار به ظرفیت 1.9 میلیون قطعه، یكی از قطب های مورد توجه این صنعت در استان اصفهان و كشور محسوب می شود.

3009/6021/1772

سرخط اخبار اقتصاد