وزير ورزش و جوانان: بعد فرهنگي ورزش و نقش آن در سلامت جامعه مغفول مانده است

گرگان - ايرنا - وزير ورزش و جوان گفت: نقش ورزش به عنوان عنصري كاملا فرهنگي و پيش نياز سلامت جامعه، از گذشته تاكنون در كشور مورد غفلت قرار گرفته است.

به گزارش ايرنا، محمود گودرزي روز دوشنبه در ديدار با آيت الله سيدكاظم نورمفيدي نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان افزود: بايد طوري برنامه ريزي كنيم تا مردم داراي فرهنگ ورزش كردن شوند و از سوي ديگر ورزش ما نيز فرهنگي و اخلاقي شود.

وي اظهار كرد: ورزشكاران ما به عنوان نمايندگان ملتي داعيه دار فرهنگ، بايد خود اخلاق مدار بوده و كار فرهنگي نمايند.

وي يادآور شد: امروزه كشورهاي دنيا اگر بر روي سلامتي هزينه مي كنند رقمي بزرگتر از آن در واقع در درمان صرفه جويي مي شود و ورزش به عنوان يك عنصر مفرح سلامت آفرين تأثيرگذار و كم هزينه است.

گودرزي گفت: از سوي ديگر ورزش مي تواند با بزه اجتماعي مقابله نمايد و در واقع هر چه بر روي ورزش سرمايه گذاري شود هزينه نيست، بلكه سود و نتايج مثبت ناشي از اين سرمايه گذاري به جامعه بر مي گردد.

وزير ورزش و جوانان افزود: ما انتظار داريم در راستاي سياست هاي دولت و وزارت، ائمه جمعه و جماعات با ما همراهي كنند تا رويكردهاي گذشته را اصلاح كنيم و در سخنراني ها بر پرداختن به ورزش تاكيد كنند.

به گفته گودرزي در اجراي مبناي فرهنگ و اخلاق در ورزش طرحي به شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مجلس شوراي اسلامي ارائه شده كه در واقع به عنوان طرح نظام‌ نامه فرهنگ در ورزش كشور تدوين شده است.

وي تصريح كرد: اميدواريم بتوانيم با تصويب اين طرح و اجرايي و عملياتي كردن آن در اين زمينه موفق شويم.

وي همچنين با اشاره به استعدادهاي ورزشي استان گلستان گفت: اين استان و مناطق تركمن صحرا در رشته‌ هايي مانند واليبال و سواركاري و در گرگان رشته ‌هاي بسكتبال و كشتي، استعدادهاي فراواني دارد كه بايد در زمينه شكوفا كردن آن ها در عرصه هاي بين المللي تلاش هاي بيشتري صورت گيرد.

وزير ورزش و جوانان به منظور افتتاح استاديوم پنج هزار نفري شهرستان گنبدكاووس در شرق گلستان پيش از ظهر امروز وارد گرگان مركز استان شد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار و برخي مقامات ارشد استاني قرار گرفت.

گودرزي همچنين پيش از عزيمت به گنبدكاووس به منظور حضور در برنامه اصلي، ديداري با كاركنان اداره كل ورزش و جوانان استان گلستان داشت.

6159/3014 /1596

سرخط اخبار فرهنگ