فرماندار: اعتبارات عمراني گچساران در بودجه 94 دو برابر شده است

گچساران- ايرنا- فرماندار گچساران گفت: اعتبارات عمراني اين شهرستان در بودجه 94 نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، عبدالرحيم رحيمي روز دوشنبه در نشست شوراي اداري گچسارن افزود: 440 ميليارد ريال از محل اعتبارات تملك دارايي و دو درصد نفت و گاز سال گذشته به شهرستان گچساران اختصاص يافت كه اين ميزان در سال 94 بيش از دو برابر رشد داشته است.

وي بيان كرد: اين ميزان اعتبار براي اجراي بيش از 280 پروژه عمراني كوچك و بزرگ در نظر گرفته شده بود كه بيش از 70 درصد جذب شد.

رحيمي ابراز داشت: توسعه گچساران نيازمند هم دلي و همزباني مسوولان و متوليان اجرايي بخش هاي مختلف اين شهرستان است.

وي بيان كرد: براي توسعه اين شهرستان بايد با برنامه ريزي هدفمند در يك مسير مشخص گام برداشت تا بتوانيم آن را به جايگاه اصلي خود برسانيم.

فرماندار گچساران از مديران ادارات اين شهرستان خواست به دنبال جذب اعتبارات براي دستگاه متبوع خود باشند.

رحيمي افزود: مديران اجرايي گچساران پروژه ها و طرح هاي پيشنهادي سال 94 دستگاه موبوطه را براي برنامه ريزي به فرمانداري ارسال نمايند.

وي ادامه داد: مديران برنامه هاي پيشنهادي در زمينه اعتبارات 94 دستگاه اجرايي خود را طوري طراحي كنند كه پروژه هايي داراي پيشرفت فيزيكي بالا در اولويت باشد.

رحيمي تصريح كرد: دستگاههاي اجرايي كه در جذب بودجه پروژه هاي عمراني خود تا پايان سال مالي ضعيف عمل كنند در سال 94 اعتباراتي اختصاص داده نمي شود.

وي افزود: اتفاق هاي مهم سال 94 مانند برگزاري دو انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان و گسترش رونق اقتصادي و اشتغال نياز به مشاركت مردم و مسوولان دارد.

فرماندار گچساران با اشاره به حساسيت اين دور از انتخابات نسبت به انتخابات سال هاي قبل گفت : بايد با همدلي در جهت انتخابات سالم تلاش كرد.

وي همچنين به مديران اجرايي شهرستان توصيه كرد: از حضور در نشست هاي محفلي انتخابات آن هم با استفاده از امكانات دولتي پرهيز كنند.

رحيمي بابيان اينكه مديران اجرايي شهرستان گچساران در سال گذشته در همه زمينه ها با هم همدل و همزبان بوده اند گفت: اميد است اين روند در سالجاري بيش از پيش ادامه يابد.

فرماندار گچساران گفت: گچساران در سال گذشته در همه زمينه هاي از جمله پيشرفت پروژه هاي عمراني و امنيت رتبه نخست را در بين شهرستان هاي كهگيلويه و بويراحمد كسب كرد.

رحيمي تصريح كرد: اين شهرستان داراي ظرفيت و استعدادهاي زيادي در همه زمينه ها است و مي طلبد مديران اجرايي از آن بخوبي استفاده كنند.

وي با تاكيد بر حضور مديران دستگاههاي اجرايي در جلسات و جدي گرفتن مسايل مربوط به حوزه كاري خود ، تصريح كرد: برخي از جلسات از جمله شوراي اداري كه نياز به حضور مسوولان ادارات است متاسفانه از سوي برخي از مديران اجرايي و مورد بي توجهي و غفلت قرار گرفته و توجهي به اهميت برگزاري جلسه نمي كنند.

رحيمي با بيان اين كه مديران براي ارايه خدمات به مردم برگزيده شده اند گفت: برخي از مديران و مسوولان دستگاه هاي دولتي با وجود ارسال دعوتنامه كتبي در جلسات حضور پيدا نمي كنند كه اين امر به هيچ عنوان قابل قبول نيست.

وي گفت: اداره هاي اين شهرستان بدون هماهنگي با فرمانداري اين شهرستان جلسه برگزار نكند.

فرماندار گچساران اظهار داشت: براي توسعه فعاليت مذهبي و فرهنگي درسطح شهر دوگنبدان در سال جاري در صورت اعلام همكاري متوليان امر خانه عالم احداث خواهد شد.

رحيمي با اشاره به درايت مقام معظم رهبري در نامگذاري امسال، گفت: تحقق همدلي و همزباني دولت و ملت ارتقاي اقتدار سياسي و اقتصادي ايران اسلامي را به دنبال دارد.

رحيمي به جايگاه روابط عمومي ها دراين شهرستان اشاره كرد و گفت: مسوولان روابط عمومي در كنار مديران دستگاه هاي اجرايي نقش آفرين باشند.

وي افزود: روابط عمومي ها داراي جايگاهي مهم در هر دستگاه اجرايي هستند كه بايد موانع سر راه فعاليت آنها برداشته شود.

2082/6162

سرخط اخبار استان‌ها