ادای احترام دكتر ولایتی به شهدای مقاومت اسلامی لبنان

بیروت – ایرنا – دكترعلی اكبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل عصر دوشنبه با حضور در روضه الشهدای مقاومت اسلامی در ضاحیه جنوبی بیروت به مقام شامخ شهدا با قرائت فاتحه و نثار تاج گل ادای احترام كرد.

به گزارش ایرنا، رییس مركز تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام كه ازسوی محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان و مقامات حزب الله همراهی می شد، بر مزار فرمانده بزرگ حزب الله شهید حاج عماد مغنیه و فرزندش شهید جهاد مغنیه وهمچنین سید هادی نصرالله فرزند سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله حاضر شد و یاد آنان را گرامی داشت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل بعداز ادای احترام به شهدای مقاومت اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت:ما هم اكنون در گلزار شهدا هستیم جایی كه شهیدان مقاومت اسلامی نبرد با صهیونیست ها آرمیده اند.

دكتر ولایتی خاطرنشان كرد: یكی از بزرگان شهدا كه خدمات عظیمی را به عالم اسلام و مقاومت اسلامی ضد صهیونیست ها انجام داد مرحوم شهید حاج عماد مغنیه است كه بنده از سال ها پیش ایشان را می شناختم و می دانستم كه با اخلاص تمام در جهت آزادی لبنان و همچنین سرزمین فلسطین تلاش بسیاری كرده است.

وی تصریح كرد: مرحوم حاج عماد مغنیه و همه شهدایی كه در این گلزار آرمیده اند و دیگر شهدای اسلام در سراسر بلاد اسلامی افتخارات مسلمانان و نقاط برجسته تاریخ اسلام و تاریخ جهاد و شهادت هستند.

دبیركل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاكید كرد: وظیفه ماست كه قدر آنها را بدانیم و بر سر مزارشان حاضر شویم و از روح بزرگ آنها برای استمرار جهاد و مبارزه علیه صهیونیسم و حامیان صهیونسیم در دنیا مدد بخواهیم.

دكتر ولایتی گفت: ما در كنار این مزار شهدا از خداوند تبارك و تعالی می خواهیم دیگر مجاهدین را كه در خط مقدم جبهه علیه سلطه استعمار و صهیونیسم مبارزه می كنند و بخصوص در راس همه آنها جناب حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان را در سلامت كامل بدارد و آنها را موید بفرماید.

دكتر ولایتی كه صبح دوشنبه برای شركت در مراسم اختتامیه همایش علمایی بین المللی برای فلسطین وارد لبنان شد، پیش از این با نبیه بری رییس مجلس و تمام سلام نخست وزیر لبنان به طور جداگانه دیدار و گفت وگو كرد.

وی در فرودگاه بین المللی بیروت مورد استقبال محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران، مسوولان سازمان های ایرانی مستقر در لبنان و مقامات سیاسی و مذهبی لبنانی قرار گرفت.

دكترعلی مقداد عضو پارلمان لبنان به نمایندگی از سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله و خلیل حمدان نماینده نبیه بری رییس مجلس و رییس جنبش شیعی امل این كشور، از ولایتی در فرودگاه بیروت استقبال كردند.

ولایتی در این سفر رسمی قرار است همچنین با برخی از شخصیت های لبنانی دیدار و گفت وگو و در نشست اختتامیه همایش علمایی بین المللی برای فلسطین شركت و سخنرانی كند.

خاورم **390** 1324

سرخط اخبار جهان