۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۹
کد خبر: 81612672
۰ نفر
كرمی: رسیدن به قهرمانی تكواندوی جهان حاصل كار جمعی است

تهران - ایرنا - كاپیتان پیشین تیم ملی تكواندو ایران با ابراز شادمانی از قهرمانی این تیم در مسابقات جهانی روسیه، گفت:‌رسیدن به عنوان نخست در سطح جهان ثمره كار تیمی است.

یوسف كرمی كه بعد از بازیهای آسیایی 2014 اینچئون از تیم ملی تكواندوی ایران خداحافظی كرد پس از قهرمانی هوگوپوشان كشورمان در بیست و دومین دوره مسابقان جهانی در گفت وگوبا ایرنا اظهار داشت: از این موفقیت احساس غرور می كنم و انگار خودم در كنار تیم هستم.

وی افزود: سالها در تیم ملی ایران حضور داشتم و می دانم كه قهرمانی جهان با كار و تلاش جمعی به دست می آید كه خوشبختانه این اقدام به خوبی در تیم ملی و مجموع تكواندو شكل گرفت.

قهرمان سال های گذشته جهان افزود: واقعا تكواندوكاران ایران عملكرد خوبی داشتند و حتی آنهایی كه به مدال نرسیدند با حضور در مرحله یك چهارم نهایی، امتیازات مناسبی به دست آوردند.

كرمی درخصوص عملكرد ضعیف تیم ملی كره جنوبی در این مسابقات عنوان كرد: كره جنوبی اصلا حریف ایران نیست كه بخواهیم آن را برای خودمان زنگ خطر بدانیم. كشورهای دیگری چون روسیه، ازبكستان و مكزیك در تكواندو پیشرفت فوق العاده ای داشتند و این مساله نشان می دهد كه این رشته دیگر تنها مختص به ایران و كره جنوبی نیست.

وی در خصوص اینكه آیا تیم ایران می تواند در المپیك 2016 نیز موفقیت های فعلی را تكرار كند؟ گفت: اسم المپیك بر ورزشكاران فشار و استرس وارد می كند و آن را نمی توان با رویداد دیگری مقایسه كرد ولی من به این تیم ایمان دارم كه می تواند در ریودوژانیرو هم چهار مدال به دست آورد.

كرمی در پاسخ به این سوال كه آیا اخبار تیم ملی تكواندوی ایران در جهانی روسیه را دنبال می كرده است؟ تصریح كرد: به طور مرتب از طریق رسانه های مختلف پیگیر نتایج بوم و خوشحالم كه بار دیگر نام تكواندو بر صدراخبار قرار گرفت.

ورزشی(4)**3783**1590

سرخط اخبار ورزش