سه شكارچي پرنده زنبورخوار متخلف در قصرشيرين دستگير شدند

قصرشيرين - ايرنا - رييس اداره حفاظت محيط زيست قصرشيرين از دستگيري سه شكارچي پرنده زنبورخوار متخلف در اين شهرستان خبر داد.

مهرداد گل محمديان روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: ماموران اين اداره در پي گزارش يكي از دوستداران محيط زيست مبني بر تلفات تعدادي پرنده زنبورخوار در حومه قصرشيرين بلافاصله به محل عزيمت كرده و بررسي علت تلفات در دستور كار ماموران قرار گرفت.

وي اظهار كرد: پس از ساعت ها جستجوي منطقه لاشه 200 قطعه زنبورخوار را در حاشيه رودخانه الوند و باغات و مزارع آن و همچنين در محل و نزديكي كندوهاي پرورش عسل پيدا كردند.

گل محمديان گفت: در اين رابطه سه نفر زنبوردار متخلف شناسايي و به مقام قضايي معرفي شدند كه متخلفان بايد 80 ميليون ريال بابت ضرر و زيان وارده به محيط زيست بابت تلف شدن200 قطعه زنبورخوار به حساب مربوط واريز كنند.

رييس اداره حفاظت محيط زيست قصرشيرين اضافه كرد: متاسفانه پرورش دهندگان زنبورعسل در برخي مراتع زنبورهايي كه را كارايي زيادي ندارند به وسيله سم آلوده كرده و به هوا پرواز مي دهند كه زنبورخوران پس از خوردن آن ها مسموم و تلف مي شوند.

وي گفت: اين اقدام زنبورداران براي مبارزه با زنبورخوران است همانگونه كه از نام اين پرنده بر مي آيد زنبورخوار از حشرات بويژه زنبور، زنبور وحشي و زنبور سرخ تغذيه مي كند كه آن ها را حين پرواز شكار مي كند و براي از بيم بردن نيش اين حشرات پيش از خوردن شكارش را با كوبيدن چند بار بر سطحي سخت نيش را از آن جدا مي كند.

قصرشيرين در غرب استان كرمانشاه بيش از 27 هزار نفر جمعيت دارد.ك/3

7079/8066/3012

سرخط اخبار استان‌ها