جانشین فرمانده ناجا: دشمنان قادر نیستند امنیت كشور را به چالش بكشانند

اهواز- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی (ناجا) گفت: با مشاركت و همراهی مردم ، دشمنان و بدخواهان با همه توطئه های خود قادر نیستند امنیت عمومی كشور و جامعه ما را به چالش بكشانند.

به گزارش ایرنا سرداراسكندر مومنی روز دوشنبه در آیین چهلمین روز شهادت سه تن از نیروهای انتظامی در مسجد جامع شهرستان حمیدیه با بیان اینكه دشمنان امنیت جامعه را به منظور جلوگیری از پیشرفت و تعالی كشور هدف قرار داده اند افزود: آنهایی كه تلاش می كنند جامعه اسلامی را به سمت نا امنی سوق دهند خواسته یا ناخواسته در خدمت اهداف شوم استكبار جهانی و دشمنان این ملت عزیز و مومن قرار گرفته اند.

وی به توطئه سرویس های امنیتی كشورهای بیگانه در نا امن جلوه دادن خوزستان با كمك عوامل خودفروخته و مزدور خود از طریق تحركات مسلحانه كه هیچ گونه ارزش نظامی ندارد اشاره كرد و گفت: حركت تروریستی علیه نیروهای خدوم انتظامی و شهادت و مجروح كردن پنج تن از خدمتگزاران مردم در ایام تعطیلات نوروزی در حمیدیه نمونه ای از این تحركات زشت ، ضداخلاقی و ناجوانمردانه دشمنان و بدخواهان ملت و نظام اسلامی است.

وی شناسایی و دستگیری عوامل حادثه تروریستی حمیدیه در كوتاه ترین زمان ممكن و سپردن آنان به دست عدالت را نشانه ظرفیت بالای نیروهای انتظامی و امنیتی و مشاركت نزدیك مردم در تحقق امنیت عمومی و برخورد با عوامل مخل امنیت كشور توصیف كرد و افزود: امنیت را خود مردم تولید و محقق می كنند و پلیس تنها آن را حفظ و صیانت می كند.

سردار مومنی در ادامه با بیان اینكه دشمنان و عوامل وابسته به دستگاههای اطلاعاتی كشورهای بیگانه قادر نیستند با حركت های كور و بی هدف توسط عوامل خودفروخته خود در اراده پولادین مردم عزیز به ویژه خوزستانی ها خلل ایجاد كنند افزود: مردم خوزستان در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس بخصوص در اوایل جنگ تحمیلی كه نیروهای مسلح از آمادگی لازم برای دفاع و جنگ نداشتند چنان حماسه ای در دفاع از كیان اسلامی و قلع و قمع متجاوزین بعثی عراق آفریدند كه هیچگاه در صفحات تاریخ محو و فراموش نخواهد شد.

وی گفت: مردم با بصیرت و همیشه در صحنه ایران در دوران انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و پس از آن نشان دادند با تاسی به ولایت و رهبری و دلدادگی به اهداف مقدس انقلاب اسلامی آماده جانفشانی و مقابله با توطئه ها و جنگ نرم دشمنان هستند و با حضور خود همه توطئه ها را یكی پس از دیگری نقش برآب می كنند.

جانشین فرمانده انتظامی كشور به نا امنی كشورهای پیرامونی جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و گفت: با همدلی و همزبانی بین خدمتگزاران و ملت عزیز به احدی اجازه نمی دهیم امنیت ما را كه با توسعه و پیشرفت كشور گره خورده خدشه دار كند و نیروی انتظامی براساس وظیفه ذاتی خود و با حمایت و مشاركت عمومی این را در عمل به اثبات رسانده است.

سردار مومنی با تجلیل حضور مردم در این آیین باشكوه و شهدای و جانبازان كه با ایثار و خون خود امنیت كشور را بیمه كردند اظهار داشت:هرجا مردم در صحنه باشند و پیوند محكم با امام و ولایت داشته باشند كشور روی ناامنی را نخواهد دید و كسانی كه مخل امنیت باشند مردم با آنان برخورد می كنند.

وی گفت: مردم عزیز ما در سال های متمادی نشان دادند با وجود همه مشكلات ، پیوندی عمیق با ولایت دارند و با فرمان ولی امر در همه صحنه ها حضور دارند و این رمز موفقیت كشور در عرصه های داخلی و بین المللی است.

سردار مومنی در ادامه با بیان اینكه نگاه نیروی انتظامی به عنوان خدمتگزار مردم در برقراری امنیت ، مردم محور است خاطرنشان كرد:محور اصلی مردم هستند و احاد جامعه باید با حضور پلیس احساس امنیت كنند و تنها افراد مخل امنیت باید احساس ناامنی كنند.

در این آیین عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان ، معاونان سیاسی و امنیتی استانداری ، آیت الله سیدعلی شفیعی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، مسوولان محلی و جمع زیادی از جوانان و شیوخ و معتمدان عرب شهرستان حمیدیه حضور داشتند.

در جریان حادثه تروریستی 13فروردین امسال در پارك ورودی گمبوعه حمیدیه سه تن از نیروهای بومی انتظامی به نام های سربازیكم عماد منصوری ، استوار دوم سجاد رشیدی و ستواندوم وظیفه احمد جلیزی در دم به شهادت رسیدند و دو نفر دیگر به سختی مجروح شدند.

بنا به اعلام فرماندهی انتظامی خوزستان 20نفر از عوامل فریب خورده و وابسته به كشورهای بیگانه در ارتباط با حادثه تروریستی حمیدیه در 25كیلومتری غرب اهواز دستگیر شدند.

6065/6064