فدراسيون و وزارت ورزش و جوانان به توسعه عمومي بسكتبال توجه وافر دارد

زنجان - ايرنا - سرپرست فدراسيون بسكتبال گفت: فدراسيون و وزارت ورزش و جوانان به توسعه عمومي بسكتبال توجه وافر دارد كه در اين راستا بايد از ظرفيت و پتانسيل هاي موجود بهره گرفت.

رمضانعلي دولو، روز دوشنبه در مجمع انتخابات هيات بسكتبال استان زنجان كه در مجموعه ورزشي انقلاب شهر زنجان برگزار شد افزود: هيات هاي بسكتبال در استان هاي مختلف كشور با تلاش در اين خصوص، بهتر است از اعتبارات درنظر گرفته شده براي اين كار جا نمانند.

وي با بيان اينكه براي ورزش بسكتبال بانوان نيز اعتبارات خوبي پيش بيني شده است، اظهار كرد: با شناسايي نقاط ضعف و تقويت نقاط قوت و بكارگيري ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود از جمله آموزش و پرورش و همچنين همدلي و همراهي و استفاده از خرد جمعي مي توان در ورزش بسكتبال كشور همواره رو به جلو حركت كرد.

دولو افزود: براي ارتقا، رشد و شكوفايي ورزش بسكتبال بايد از تجربيات، نقطه نظرات و ديدگاه هاي پيشكسوتان اين رشته ورزشي بهره گرفت و از طرفي نيز با نهادها و ارگان هايي كه در اين خصوص مي توانند هيات ها را ياري دهند تعامل بيشتري را داشت.

سرپرست فدراسيون بسكتبال ايران، رشد و توسعه ورزش بسكتبال را لازم و ضروري خواند و گفت: افرادي كه به عنوان رييس هيات برگزيده مي شوند در واقع وظيفه سنگيني را عهده دار مي شوند و بايد جوابگوي اعتماد اعضا باشند و هر آنچه كه استحقاق اين رشته ورزشي است را جامه عمل بپوشانند.

دولو به بحث استعداديابي در ورزش اشاره و آن را مهم و تاثيرگذار در اين عرصه دانست و افزود: هيات هاي استاني بايد به اين مقوله توجه و دقت بيشتري داشته باشند و اميد است با داشتن تعامل و همكاري با آموزش و پرورش بتوانند ورزشكاران مستعدي را جلب و جذب ورزش بسكتبال كنند.

وي به وضعيت بسكتبال استان زنجان اشاره و تصريح كرد: زنجان در عرصه ورزش ظرفيت و توانمندي هاي خوب و بالايي دارد و مي تواند در تمام رشته ها قد علم كند و بسكتبال نيز از اين قاعده مستثني نيست.

دولو افزود: انتظار مي رود زنجان در رقابت هاي ليگ بسكتبال و زيرگروه ها تيم داشته باشد و دست اندركاران هيات با استفاده از فرصت ها و جلب و جذب حاميان مالي مناسب براي رشد و شكوفايي هرچه بهتر و بيشتر اين رشته ورزشي استان خود نهايت تلاش را بكنند.

سرپرست فدراسيون بسكتبال كشور گفت: وجود تماشاگران و هواداران با اخلاق بسكتبال زنجان در حقيقت پشتوانه اي خوب براي اين رشته ورزشي زنجان است كه هيات بايد از اين ظرفيت و فرصت مهم و اثربخش حداكثر استفاده را بكند.

نماينده وزارت ورزش و جوانان در مجمع انتخابات بسكتبال نيز گفت: نظر وزارتخانه اين است كه انتخابات در فضايي خوب و مناسب و عدالت محور برگزار شود.

مرتضي ساوه شمشكي با بيان اينكه مجامع انتخابات بايد بر اساس آيين نامه ابلاغي و بطور آزاد و به صورت دموكراسي انجام شود افزود: اعضا بايد به قانون تمكين كرده و به آن احترام قايل شوند و اگر ابهامي نيز باشد بايد قبل از راي گيري رفع و برطرف شود.

مجمع انتخابات ورزش بسكتبال استان زنجان، امروز /دوشنبه/ با حضور دو كانديدا برگزار و در نهايت ناصر فغفوري با كسب 10 راي از 14 راي ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رييس هيات، سكان هدايت اين رشته ورزشي را عهده دار شد.

597/6085

سرخط اخبار استان‌ها