رونمايي از اسناد سجلي برادران شهيد بارفروش در كاشان

كاشان- ايرنا- اسناد سجلي برادران شهيد، محسن، جواد، رضا و علي اصغر بارفروش از شهداي هشت سال دفاع مقدس در كاشان رونمايي شد.

به گزارش ايرنا مادر شهيدان بارفروش روز دوشنبه در اين آيين اظهار داشت: خداوند متعال لطف زيادي به من داشت كه از 12 فرزند، چهار پسرم را در راه رضاي خدا تقديم كردم.

كبرا حسين زاده افزود: شهدا راه و رسم ائمه (ع) را در زندگي دنبال مي كردند و جوانان امروز نيز بايد در ادامه راه آنان از حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا (س) الگو گرفته و از ازدواج ديرهنگام و ترس از بچه دارشدن بپرهيزند.

مادر شهيدان بارفروش به جوانان توصيه كرد: از سختي ها نهراسند و نگذارند جمعيت آينده جامعه به پيري مبتلا شود.

وي گفت: هر كار سختي پاداش دارد و با كاهش انتظارات و در پيش گرفتن نيات صادقانه مي توان تكليف امروز را انجام داد.

وي به توجه و ترويج مطالعه وصيت نامه شهدا در جامعه تاكيد كرد.

شهيد جواد بارفروش 22 ساله در تاريخ 12/12/65 در شلمچه، محسن بارفروش 23 ساله در تاريخ 5/11/65 در شلمچه، بسيجي شهيد علي اصغر بارفروش 17 ساله در تاريخ10/11/67 در فاو به درجه رفيع شهادت نائل شدند و پاسدار شهيد محمدرضا بارفروش متولد 12/2/46 كاشان پس از اينكه در تاريخ 24/4/61 در محل كوشك به 70 درصد جانبازي نائل گشت در تاريخ 10/11/76 در كاشان به شهادت رسيد.

مديركل ثبت احوال استان اصفهان نيز در اين نشست ضمن قدرداني از مادر شهيدان بارفروش به عنوان تنها خانواده داراي چهار فرزند شهيد استان اصفهان، با اشاره به انتخابات آتي و لزوم در دست داشتن شناسنامه و كارت ملي از صدور يك ميليون كارت هوشمند ملي در اين استان تا پايان سال جاري خبر داد.

تورج حاجي رحيميان تاكيد كرد: در سال گذشته به عنوان قدم نخست در اين راستا و در جهت دولت الكترونيك، يكصد هزار كارت ملي هوشمند در اين استان براي افراد فاقد كارت ملي صادر شد.

3009/6021

سرخط اخبار استان‌ها