۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۲۷
کد خبر: 81612298
۰ نفر
حضور20 هزار اتباع بيگانه غيرمجاز در كاشان

كاشان - ايرنا- معاون سياسي، اجتماعي فرمانداري كاشان گفت: از حدود 40 هزار اتباع خارجي اين شهرستان، 20 هزار نفر به صورت غيرمجاز سكونت دارند.

به گزارش ايرنا حميدرضا مومنيان روز دوشنبه در گردهمايي روساي ادارات ثبت احوال استان اصفهان در دانشگاه علوم پزشكي كاشان، به نگراني ها در بحث هاي جمعيتي ناشي از حضور اتباع بيگانه در اين شهرستان اشاره و خاطرنشان كرد: حدود نيمي از اتباع خارجي به صورت غيرمجاز در اين شهرستان ساكن هستند.

وي افزود: بحث مناطق ممنوعه و يا سهميه هاي مجاز كه براي شهرها و استان ها در نظر گرفته مي شود مبتني بر نگاه جمعيتي است و به همين جهت حضور اين اتباع، نگراني و دغدغه هايي از نظر دريافت خدمات و تغييرات در بافت جمعيتي ايجاد مي كند.

مومنيان همچنين گفت: ويژگيهاي مردم، مولفه هاي زيرساختي و اجتماعي كاشان به گونه اي شهره است كه آن را از حد جغرافيايي خود خارج كرده است.

وي با اشاره به ثبت رخدادها و فراز و نشيب هاي گوناگون در روند توسعه كاشان افزود: هر توسعه اي در كاشان رخ داده مبتني بر قابليت هاي داخلي منطقه و تلاش هاي مردم بوده است.

به گفته وي بحث وقايع حياتي و ثبت آنها در برنامه ريزي از اهميت بالايي برخوردار است و روند توسعه هر منطقه اي بر پايه اطلاعات جمعيتي و آماري است كه در ثبت احوال توليد مي شود.

مومنيان تاكيد كرد: يك انحراف كوچك در ثبت اطلاعات و آمار ثبت احوال مي تواند تاثيرات منفي و شكننده اي برجا گذارد، بنابراين دقت در اين مسايل بسيار حائز اهميت است.

مديركل اداره ثبت احوال استان اصفهان نيز در اين نشست اظهار داشت: مجموعه ثبت احوال از هويت و تابعيت مردم مرزباني مي كند.

تورج حاجي رحيميان افرود: در سال همدلي و همزباني و با توجه به در پيش بودن يك حماسه سياسي در پايان سال و حساسيت هاي موجود از قبيل مذاكرات هسته اي و فتنه دشمنان خارجي و مغرضين داخلي، ادارات ثبت احوال استان تلاش خواهند كرد ماموريت خود را در سال جاري به نحو احسن انجام دهند.

به گفته وي حركت ادارات ثبت احوال به سوي تبديل شدن به يك پايگاه مدرن و آي تي محور است و نخستين گام ها در اين مسير با الكتريكي شدن اسناد انجام شده است.

روساي ادارات ثبت احوال استان در ابتداي اين نشست با حضور در گلزار شهداي دارالسلام گلابچي كاشان و مزار آيت الله يثربي (ره) امام جمعه فقيد اين شهر با نثار فاتحه و گل، روح اين عزيزان را گرامي داشتند.

3009/6021 / 1539