طرح ملی تكمیل بانك اطلاعات سازمان های مردم نهاد در 18 استان اجرا شد

تهران - ایرنا - معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری گفت: طرح ملی شناسایی، ساماندهی، تكمیل و روزآمد كردن بانك اطلاعات سازمان های مردم نهاد امور زنان و خانواده در 18 استان كشور در حال اجرا است.

اطهره نژادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این طرح ملی با همكاری سازمانهای مردم نهاد و استانداری ها در استان های آذربایجان شرقی، ایلام، اصفهان، اردبیل، چهارمحال وبختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، سیستان وبلوچستان، لرستان، كرمانشاه، كردستان، كرمان، گلستان، هرمزگان، همدان و یزد در حال اجرا است.

وی ادامه داد: فراهم كردن زمینه اجرای برنامه توسعه توانایی های سازمان های مردم نهاد موضوع ماده 230 قانون برنامه پنجم توسعه و شناخت مختصات كنونی سازمان های مردم نهاد امور زنان و خانواده فعال دارای مجوز و ثبت شده در مناطق روستایی، عشایری و شهری كشور، از جمله اهداف این طرح ملی است.

نژادی، زمینه سازی و برنامه ریزی بمنظور توان افزایی و ارتقاء ظرفیت ها برای ایفای نقش سازمان های مردم نهاد امور زنان و خانواده به عنوان مجری، ناظر، همكار و مشاور و تقویت آن در موافقتنامه های معاونت با دستگاه های اجرایی را از دیگر اهداف این طرح ملی عنوان كرد.

به گفته معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، شناسایی قابلیت ها و بهره گیری از ظرفیت های موجود سازمان های مردم نهاد امور زنان و خانواده و جلب و جذب آنها در پرداختن به مسایل و رفع مشكلات مبتلا به امور زنان و خانواده و ارائه تصویر روشنی از وضعیت این سازمان ها در مناطق روستایی، عشایری و شهری كشور از دیگر اهداف كیفی این طرح است.

نژادی افزود: انتظار می رود پس از اجرای این پروژه در سطح استان های یاد شده و توسعه آن به كل كشور، بانك اطلاعات جامعی از وضعیت سمن های فعال در حوزه زنان و خانواده تشكیل شود و برنامه ریزی های این حوزه سمت و سوی كارشناسی تری داشته باشد.

اجتمام ** 1880 ** 1071

سرخط اخبار جامعه