۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۵۱
کد خبر: 81612212
۰ نفر
هفشجان چهارمحال و بختیاری پایتخت صنعت جوش جهان می شود

شهرکرد- ایرنا- مشاور امور اجرایی و سرمایه گذاری استاندار چهارمحال و بختیاری از تلاش برای ثبت شهر 'هفشجان' این استان به عنوان 'پایتخت صنعت جوش جهان' در یونسکو خبر داد.

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد( یونسکو) 'UNESCO' یکی از سازمان‌های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد است.

ملک محمد قربانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به در اختیار داشتن دانش فنی و نیروهای متخصص در صنعت جوش در شهر هفشجان می کوشیم تا این شهر به عنوان 'پایتخت صنعت جوش جهان' در یونسکو ثبت شود.

وی افزود: کیفیت کار متخصصان صنعت جوشکاری و تعداد بالای فعالان این حرفه سبب شده است تا این شهر هم اینک به عنوان 'پایتخت صنعت جوش کشور' شناخته شود.

وی افزود: تاکنون مذاکرات خوبی با مسوولان یونسکو انجام شده است و در گامهای اولیه مذاکرات قرار داریم اما ثبت این شهر در یونسکو دور از ذهن نیست و محقق می شود.

قربانپور تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری با در اختیار داشتن نیروی فنی و تخصصی در زمینه های مختلف بویژه در زمینه جوشکاری دارای قابلیت های بسیاری است.

مشاور امور اجرایی و سرمایه گذاری استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر ضرورت توجه به مقوله اقتصاد دانش بنیان گفت: می توان با بهره گ یری از پژوهشها و تحقیقات انجام گرفته در این زمینه به رشد و شکوفایی بیش از پیش صنعت جوش در استان کمک بسزایی کرد.

به گزارش ایرنا، هفشجان به 'شهر صنعتگران' معروف است و در همین راه 12 شهید صنعتگر نیز تقدیم این مرز و بوم کرده است.

تبحر مردم این شهر در جوشکاری به گونه ایست که بیشترین جوشکاری پروژه های مهم کشور به دست جوشکارهای هفشجانی انجام می شود.

هفشجان با 23 هزار جمعیت در12 کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

7363/6027