سه دوچرخه سوار آذربایجان غربی عازم مشهد مقدس و مرقد امام راحل شدند

ارومیه - ایرنا - سه دوچرخه سوار آذربایجان غربی عصر یكشنبه با شعار احیای دریاچه ارومیه عازم مرقد مطهر امام رضا (ع) و سپس مرقد امام راحل شدند.

به گزارش ایرنا، كریم آخته، توحید مهدی زاده و سالار نباتی سه معلم شهرستان شوط هستند كه عصر امروز از شهر ارومیه سفر سه هزار و 200 كیلومتری خود را با دوچرخه آغاز كردند.

این سه معلم دوچرخه سوار با شعار همدلی و همزبانی برای احیای دریاچه ارومیه مسیر ارومیه تا شهر مشهد مقدس و سپس برای شركت در بیست و ششمین مراسم سالگرد ارتحال رهبر كبیر انقلاب اسلامی به سمت مرقد امام راحل ركاب می زنند.

این دوچرخه سواران در اقدامی داوطلبانه و خودجوش روزانه 150 كیلومتر ركاب می زنند و روز پنجم خرداد ماه وارد مشهد مقدس می شوند و سپس در روز 14 خرداد ماه در مرقد امام خمینی (ره) با آرمانهای امام راحل تجدید میثاق می كنند.

این دوچرخه سواران برای طی این مسیر طولانی از 55 شهر و هشت استان كشور عبور می كنند و تندیس احیای دریاچه ارومیه را به مسئولان سایر استانها اهدا می كنند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و نماینده مجری ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه در استان در مراسم بدرقه این دوچرخه سواران گفت: مسئولان استان از هر اقدامی برای گسترش پیام ستاد احیای دریاچه ارومیه و جلب مشاركت همگانی برای احیای بزرگترین دریاچه داخلی كشور استقبال می كنند.

هادی بهادری افزود: استفاده از ظرفیت ورزش و ورزشكاران برای تعاملات فرهنگی با مردم و رساندن پیام ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه به مردم به واسطه آنها جزو برنامه های اولویتدار فرهنگی این ستاد است و در این خصوص از افراد داوطلب بیشترین حمایت ها را می كنیم.

در پی بحران خشكسالی دریاچه ارومیه بیشتر از 90 درصد وسعت آبی خود را از دست داده و به نمكزار تبدیل شده است.

7126/6008**1565