دستاوردهای ستادهای 13گانه توسعه فناوری راهبردی در محضر مقام معظم رهبری ارائه می شود

تهران- ایرنا-معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی از ارایه دستاوردهای ستادهای 13 گانه توسعه فناوری راهبردی در محضر مقام معظم رهبری در قالب نمایشگاه های اختصاصی در سال جاری خبر داد.

دكتر علی وطنی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:ستادهای توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری برای سال جاری دارای نقشه راه هستند كه هر كدام از آن ها بر اساس آن فعالیت خواهند كرد.

وی بیان كرد:در سال جاری دستاوردهای فناوری ستادهای 13 گانه در نمایشگاه های اختصاصی شبیه نمایشگاه فناوری نانو كه سال گذشته در محضر مقام معظم رهبری برگزار شد، پیش بینی و برگزار خواهد شد.

وطنی با اشاره به اینكه دستاوردهای فناوری ستادهای زیست فناوری، سلول های بنیادی و توسعه فناوری های هوایی و هوانوردی در سال جدید رونمایی خواهد شد، اظهاركرد:ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ناوگان هوایی كشور، ساخت هواپیمای ملی، ساخت و توسعه فناوری های مرتبط با انواع پهپادها دردستوركار قرار دارد.

وی گفت:همچنین در سال جاری توجه ویژه به گیاهان دارویی و طب سنتی نیز در دستور كار قراردارد، همچنین راه اندازی و تقویت و توسعه آزمایشگاه ملی تصویربرداری مغز نیز با همكاری ستاد علوم شناختی، وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكی و وزارت علوم در دانشگاه تهران در دستور كار قرار دارد.

وی یادآورشد: بازدید مقام معظم رهبری از دستاوردهای فناورانه ستادهای توسعه راهبردی و نیز حمایت های ایشان می تواند كمك شایانی به توسعه دستاوردها با فناوری بالا و نیز موجب اقتدار ملی كشور شود.

رهبر معظم انقلاب سال گذشته در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ستاد نانو از نزدیك با آخرین دستاوردها و تولیدات محققان كشور در بخش نانو با قابلیت كاربرد در بخش‌های نانو مواد، دارو و درمان، نساجی، كشاورزی، آب، صنایعِ نیروگاهی، ساختمان، نفت و انرژی و خودرو آشنا شدند.

ایشان در بازدید از نمایشگاه نانو با اشاره به ضرورت هدایت محصولات و دستاوردهای فناوری نانو به سمت تجاری‌سازی، بازار مصرف و تولید ثروت، خاطرنشان كردند: یكی از عوامل مهم تضمین تداوم پیشرفت ها در صنعت نانو این است كه مردم، آثار كار علمی و تحقیقاتی شما را در محیط زندگی خود مشاهده كنند.

علمی (4) ** 9340**1440

سرخط اخبار سیاست