هرمزگان بهترین منطقه برای استفاده از آب شیرین كن هسته ای است

بندرعباس – ایرنا – مدیرعامل شركت آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: این استان با توجه به قرار گرفتن در كنار آب های خلیج فارس و دریای عمان بهترین منطقه برای ایجاد و راه اندازی آب شیرین كن هسته ای است. پ

حسین خادمی یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به همین منظور پروژه ای تحقیقاتی تعریف شده كه امید می رود نتایج در چند ماه آینده آماده استفاده شود.

وی ادامه داد: برای شیرین سازی آب دریا باید انرژی زیادی در آبشرین كن ها مصرف شود در صورتی كه هزینه مصرفی ابشیرین كن های هسته ای ارزان تر از سایر انرژی ها است.

مدیرعامل شركت آب وفاضلاب شهری هرمزگان با شاره به خشكسالی های چندین ساله استان، اضافه كرد:ان استان برای تامین آب شیرین خود باید به سمت استفاده بیشتر از آب شیرین كن ها حركت كند، زیرا آبشیرین كن ها تنها راه نجات استان از خطر بی آبی محسوب می شوند.

خادمی یادآور شد: هرچه گام ها برای ایجاد و راه اندازی آب شیرن كن ها به خصوص آب شیرین كن هایی كه مصرف انرژی آنها مقرون به صرفه تر است سریعتر باشد برای هرمزگان بهتر و موثر تر خواهد بود.

وی با اشاره به در حال احداث بودن آبشیرین كن 100 هزار متر مكعبی در استان ، یادآور شد: این پروژه كه توسط بخش خصوصی در حال اجرا است 30 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب شهری هرمزگان ابراز داشت: امید می رود بتوان در سال 95 نزدیك به 50 درصد آب شرب مورد نیاز شهر بندرعباس را با استفاده از این آبشیرین كن تامین كرد.ك/3

8145/6048