يوونتوس حريف بارسلونا در فينال ليگ قهرمانان اروپا شد

تهران- ايرنا- تيم فوتبال يوونتوس در ديدار برگشت نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با كسب تساوي يك بر يك برابر رئال مادريد و در مجموع با برتري 3 بر 2، حريف بارسلونا در فينال اين رقابتها شد.

به گزارش ايرنا، در اين ديدار كه چهارشنبه شب در ورزشگاه سانتياگو برنابئو برگزار شد، دو تيم به تساوي يك بر يك رسيدند تا با توجه به برتري 2 بر يك يوونتوس در بازي رفت، در مجموع اين تيم با نتيجه 3 بر2 رئال را حذف و بعد از 10 سال به فينال اين رقابتها صعود كند.

براي تيم رئال در اين ديدار رونالدو در دقيقه 23 از روي نقطه پنالتي گلزني كرد و گل تساوي يوونتوس را موراتا در دقيقه 57 به ثمر رساند.

رئال مادريد و يوونتوس چهارشنبه شب در حالي در ديدار برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو رودر روي يكديگر قرار گرفتند كه تا پيش از اين، در 17 ديداري كه اين دو تيم در مسابقات مختلف به هم داشتند، سهم هركدام هشت برد و يك تساوي بود.

آنچلوتي سرمربي رئال در اين ديدار از ايكر كاسياس، واران، راموس، كارواخال، مارسلو، كروس، ايسكو، جيمز رودريگرز، رونالدو، بيل و بنزما برابر يوونتوس بازي گرفت.

آلگري سرمربي يوونتوس نيز از بوفون، ليشتاينر، بوچيني، كيه ليني، اورا، ماركيزيو، پيرلو، پوگبا، ويدال، توس و موراتا استفاده كرد.

يوونتوس در حالي حريف بارسلونا در فينال ليگ قهرمانان شد كه ياران مسي در مجموع با نتيجه 5 بر3 از سد بايرن مونيخ گذشتند.

ديدار نهايي ليگ قهرمانان اروپا شانزدهم خرداد ماه در برلين برگزار مي شود.

ورزشي.(5)**9144 ** 2023