فرماندار قشم: بسترهاي جذب گردشگر در جزيره هرمز افزايش يابد

قشم - ايرنا - فرماندار قشم جزيره هرمز را يكي از ظرفيت هاي عظيم گردشگري كشور ارزيابي و تاكيد كرد: بايد هرچه سريعتر بسترهاي جذب گردشگران خارجي و داخلي در اين جزيره افزايش يابد.

عزت كمال زاده روز چهارشنبه در آيين توديع و معارفه بخشداران جديد و پيشين هرمز، تاكيد كرد: به طور قطع تحقق اين مهم به ايجاد اشتغال پايدار به ويژه براي قشر جوان و شتاب گيري روند توسعه اقتصادي اين منطقه منجر مي شود.

وي غارهاي رنگين كماني و قلعه تاريخي هرمز را فقط بخشي از ظرفيت هاي ناب و متعدد گردشگري جزيره هرمز اعلام و اضافه كرد: بسياري از گردشگران و حتي مسوولان بلند پايه كشورهاي خارجي علاقمند به بازديد از اين ظرفيت ها هستند و در صورت توجه به اين بخش مي توان منبع پايداري از درآمد را براي مردم اين منطقه تعريف كرد.

كمال زاده با تاكيد بر اينكه بايد موضوع درآمدزايي براي مردم هرمز به صورت جدي توسط مسوولان پيگري شود، گفت: در ابتداي اين مسير هرچند با مشكلاتي همچون كمبود اعتبارات مواجه هستيم، اما مي توان با افزايش هماهنگي مديران، هم افزايي نيروها و همدلي و همزباني مردم و مسوولان مشكلات پيش رو را به سرعت از پيش رو برداشت.

فرماندار قشم يادآوري كرد: همدلي و همزباني ملت و دولت از تاكيدات رهبر معظم انقلاب و شعار سال جاري است و به طور قطع تحقق اين شعار در جزيره هرمز مي تواند به شكوفايي ظرفيت هاي پيدا و پنهان اين منطقه منجر شود.

كمال زاده با تقدير از عملكرد نيروهاي درياباني شهرستان قشم در جهت تامين امنيت منطقه، گفت: موضوع راه اندازي پاسگاه نيروي انتظامي در جزيره هرمز جزو مصوبات بوده و به صورت جدي در حال پيگري است.

وي خواستار همكاري مسوولان منطقه براي تامين ساختمان اين پاسگاه شد و افزود: در صورت تامين مكان مناسب، فرمانداري قشم نيز آماده است كه امكانات و تجهيزات مورد نياز اين پاسگاه را تامين كند.

جاسم جادري استاندار هرمزگان ظهر امروز طي حكمي محمد نعيمي را به عنوان بخشدار جديد هرمز معرفي و از خدمات فريدون دريادار بخشدار پيشين اين جزيره تقدير كرد.

نعيمي متولد 1347، از جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس و وكيل پايه يك دادگستري است.

وي پيش از اين تجربه بخشداري جاسك و رودان و همچنين معاونت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان را در پرونده كاري خود دارد.

2090/ 6048

سرخط اخبار استان‌ها