نفرات برتر جشنواره قرآن و عترت دانشجويان پيام نور معرفي شدند

ساري - ايرنا - نوزدهمين جشنواره سراسري قرآن و عترت دانشجويان دانشگاه پيام نور با معرفي نفرات برتر در رشته هاي مختلف در ساري به كار خود پايان داد.

به گزارش ايرنا، معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه پيام نور در آيين پاياني اين جشنواره كه روز چهارشنبه در مجتمع رفاهي نيروي انتظامي خزرآباد ساري برگزار شد، گفت: در اين دوره از مسابقات حدود 500 دانشجوي دختر و پسر از 520 واحدهاي دانشگاهي پيام نور سراسر كشور در رشته هاي مختلف قرآني به مدت روز چهار با يكديگر رقابت كردند.

كريم نجفي برزگر افزود: اين مسابقات در بخش شفاهي، كتبي، فناوري، ادبي، هنري و پژوهشي برگزار شده است.

وي اظهار داشت: نفرات اول رشته هاي مختلف اين جشنواره به مسابقات بين المللي دعوت خواهند شد.

در بخش خواهران در رشته هاي حفظ كل، پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء، تحقيق، مديحه سرايي، ترتيل به ترتيب رقيه رضايي از مازندران، معظمه جهانبخش از كرمان، شهربانو رنجبر از مازندران، فرزانه صادقي از گيلان، مريم فضلي از زنجان، هاجر خورشيدي از گيلان و آذرمان صادقي ناب از گيلان رتبه نخست را كسب كردند.

در بخش برداران اين رشته ها نيز به ترتيب محمدرضا تيموري از گلستان، حسن حزبائي از خوزستان، مرتضي رستگار از خراسان رضوي، محمد معتمدي از اصفهان، مهدي غلام نژاد از تهران، عباس مقني از اصفهان و بابك ولي زاده از آذربايچان غربي اول شدند.

در بخش اذان مهدي سياحي از خوزستان عنوان نخست اين مسابقات به خود اختصاص داد و در بخش فناوري نيلوفر باقري از زنجان، محبوب حسين زاده از آذربايجان غربي و محمد زارعي تجره از مركزي نفرات برتر شدند.

در بخش ادبي عبدالرضا فتحي، فرزانه پيدني از خوزستان و فروغ پيدني از خوزستان، در بخش پژوهشي عارفه خوروش از اصفهان و در بخش كتبي جابر مكرم از مازندران، سيد سمانه فلسفي از اصفهان و محسين رجبي از سمنان و محبوبه عباسي از اصفهان به عنوان نفرات اول انتخاب شدند.

همچنين فاطمه اسدي از اصفهان و ستار ولي نژاد از لرستان و بهزاد نيري از ايلام و مهدي نامور از اردبيل و سيد مهدي اسلامي از تهران و فاطمه سعيدي از مازندران به عنوان نفرات اول رشته هنري اين دوره از مسابقات معرفي شدند.

در بخش نقاسي اين مسابقات كسي حايز رتبه نشد.

به نفرات اول اين جشنواره علاوه بر جوايز، لوح تقدير و تنديس نوزدهمين جشنواره سراسري قرآن و عترت پيام نور اهدا شد.

6026/6097/ 2025