۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۵۱
کد خبر: 81604501
۰ نفر
دهكده تیراندازی در جزیره كیش ساخته می شود

كیش - ایرنا - رییس هیات تیراندازی جزیره كیش ازساخت دهكده تیراندازی در كیش خبر داد و افزود : این دهكده در حال ساخت است كه با این اقدام تعداد رشته های فعال به هشت و یازده رشته برای بانوان و مردان افزایش خواهد یافت.

حسین محبیان روز دوشنبه در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد برنامه های سال 94 ، با یاد آوری اینكه هیات تیراندازی جزیره كیش در سال 88 تاسیس شده است اظهار داشت : این هیات با در اختیار داشتن شش سالن خط بادی در دو رشته تفنگ و تپانچه بادی در دو بخش بانوان و مردان در رده های سنی نوجوانان،جوانان و بزرگسالان فعالیت می كند.

محبیان از ساخت دهكده تیراندازی جزیره كیش در سال جاری خبرداد وگفت:این دهكده با واگذاری زمینی به مساحت چهارهزارو500 متر مربع توسط شركت سرمایه گذاری وتوسعه كیش درحال ساخت است كه با این اقدام تعداد رشته های فعال به هشت رشته برای بانوان و یازده رشته برای مردان افزایش خواهد یافت .

وی در مورد مربیان و داوران فعال در كیش اظهار داشت : با توجه به برگزاری دوره های درجه سه و اعزام مربیان و داوران جهت حضور در دوره های درجه دو به فدراسیون وسایر استان ها ،در شرایط كنونی 10 مربی و 15 داور در جزیره حضور دارند.

محبیان در مورد تعداد ورزشكاران به تفكیك مردان و زنان گفت : تعداد ورزشكاران سازمان یافته در سال 93 ، 75 مرد و 30 تیرانداز زن بوده و با توجه به برگزاری مسابقات و راه اندازی مجموعه و نفرات در حال آموزش تعداد آنها افزایش خواهد یافت .

وی برگزاری دوره های آموزش عمومی ، تخصصی ، میزبانی دوره های بین المللی ، دوره تعمیرات سلاح های بادی ، روانشناسی تیراندازی و تخصصی تفنگ و تپانچه بادی و داوری را از برنامه های آموزشی در دستور كار سال 94 عنوان كرد .

محبیان در مورد رقابت های پیش رو گفت : برگزاری ششمین دوره مسابقات سالروز آزادی خرمشهر ، ششمین دوره مسابقات جام رمضان ، مسابقات هفته دفاع مقدس، مسابقات دانش آموزی و دانشجویی ، آزاد دهه مبارك فجر ،رقابت های انتخابی قهرمانی كشور، مسابقات آزاد و چهارجانبه ،حضوردر لیگ دسته دوم ، شركت در مسابقات آزاد، مسابقات چهارجانبه با تیم های استانی از آن جمله است .* ایجاد كارخانه مهمات سازی در دستور كار

وی یكی از مشكلات در این رشته را كمبود مهمات دانست و افزود :به دلیل این موضوع تیم های تیراندازی برای برگزاری اردو و حضور درمسابقات آسیایی وجهانی با هزینه بالا به خارج اعزام می شوند.

رییس هیات تیراندازی كیش از فراهم سازی مقدمات لازم برای ایجاد كارخانه مهمات سازی در كیش برای تامین نیازهای فدراسیون و سازمان های نیازمند به این تجهیزات خبر داد و افزود : مقدمات كار فراهم و نقشه آن طراحی شده است ،در حال مذاكره با منطقه آزاد برای تامین زمین و همچنین اخذ مجوز از وزارت دفاع هستیم ، شركتی هم برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی كرده است كه امیدواریم بزودی این كار وارد فاز اجرایی شود.

وی در مورد راه اندازی و توسعه میادین تیراندازی گفت : افزایش 6 خط بادی 10متر به 20 خط 10 متر بادی برای برگزاری مسابقات كشوری و راه اندازی 20 خط 25 متر خفیف جهت برگزاری مسابقات كشوری از آن جمله است .

راه اندازی 20 خط 50 متر خفیف ، راه اندازی خطوط با تجهیزات حرفه ای سوییس ، اجرای فاز دو طرح توسعه وافزایش خطوط در هر رشته جهت برگزاری مسابقات آسیایی والمپیكی از دیگر اقداماتی است كه محبیان بدان اشاره كرد.*اهداف پیش رو هیات تیراندازی

وی گفت : ساخت میادین تیراندازی 10 ، 25 و 50 متر با خطوط استاندارد در قالب دهكده تیراندازی ، برگزاری نمایشگاه بین المللی سلاح و مهمات ، برگزاری مسابقات قهرمانی كشور ، برگزاری اردوهای تیم ملی وتیم های حاشیه خلیج فارس ، ساخت كارخانه مهمات سازی وپیگیری خرید تجهیزات وسلاح مورد نیاز تیراندازان از جمله این اهداف است .

وی به امضا تفاهم نامه فدراسیون تیراندازی وسازمان منطقه آزاد كیش سال 88 در راستای توسعه و ترویج ورزش تیراندازی در كیش اشاره كرد و گفت : گسترش وتوسعه ورزش تیراندازی در رشته های مختلف ، استعدادیابی وشناسایی ورزشكاران مستعد ، برگزاری اردوهای مشترك بین كشورهای حاشیه خلیج فارس و توسعه صنعت گردشگری ورزشی ، برگزاری دوره های پرورش مربی وداوری از اهداف امضا این تفاهم نامه است .

1630**1641/ 6048