ذخيره رمز عبور در مرورگر اينترنتي، مجوزي براي ورود هكرهاست

سمنان - ايرنا - رييس پليس فتا(فضاي توليد و تبادل) استان سمنان در مورد خطرهاي ذخيره رمز عبور كاربران بر روي مرورگرهاي مختلف اينترنتي در رايانه ها هشدار داد و آن را مجوزي براي ورود هكرها عنوان كرد.

به گزارش روز دوشنبه مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان، سرهنگ سيدعلي ميراحمدي با اشاره به قابليت ذخيره رمز عبور در تمام مرورگرهاي اينترنتي، گفت: ذخيره رمز عبور كاربران به ويژه در رايانه هاي عمومي در كافي‌نت‌ها، كتابخانه‌ها و ... ممكن است دسرتسي ديگران را به آن حساب به همراه داشته باشد.

وي توضيح داد: تمامي گذرواژه هاي ذخيره شده در مرورگرها در پوشه اي نگهداري مي شوند كه دسترسي به آن از طريق يك بدافزار نه چندان پيچيده امكان‌پذير است.

وي با اشاره به ذخيره تمامي گذرواژه ها بر روي سيستم رايانه، ادامه داد: به اين ترتيب كاربران ديگر رايانه عمومي، در عمل به تمام حسابهاي ديگران دسترسي دارند.

ميراحمدي به كاربران توصيه كرد: براي رايانه ها از يك آنتي ويروس به روز استفاده كنند و از انتخاب گذرواژه هاي ساده و قابل حدس پرهيز كنند.

رييس پليس فتاي استان سمنان افزود: ممكن است يادآوري گذرواژه قابليت هايي مانند صرفه جويي در زمان و ممانعت از سرقت اطلاعات توسط برخي سودجويان فضاي مجازي داشته باشد، اما در مقابل مي‌تواند آسيب جدي براي امنيتي گذرواژه كاربران داشته باشد.ك/1

6103