پرداخت معوقات تاثيري بر اعتبارات استاني بنياد شهيد  نگذاشته است

تهران- ايرنا- معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: پرداخت معوقات ايثارگران تاثيري بر اعتبارات استاني اين نهاد نداشته است.

به گزارش روز شنبه ايرنا از بنياد شهيد، سيد منصور ميرمرادي در نخستين همايش فصلي مديران كل استاني و معاونان بنياد شهيد در سال 94 اين موضوع را در رابطه با پرداخت مطالبات و معوقات ايثارگران در سال گذشته عنوان كرد.

ميرمرادي در اين همايش، توضيحاتي در رابطه با وضعيت بودجه‌ اي بنياد شهيد در سال گذشته و سال جاري ارايه كرد.

معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران در بخش ديگري از سخنانش افزود: در نظر گرفتن شرايط فعلي اقتصاد كشور به ويژه شرايط خاص اقتصاد مقاومتي و فراهم كردن زمينه‌هاي استقرار كامل بودجه ريزي مبتني بر عملكرد دو ويژگي مهم بودجه سال 94 كل كشور است.

وي افزود‌: درآمد نفت و تاكيد بر درآمدهاي مالياتي، اجراي طرح سلامت و تقويت رويكرد توجه به محيط زيست از جمله ديگر ويژگي‌هاي بودجه سال 94 كل كشور به شمار مي آيد.** مديريت فرهنگي در برابر تهاجم فرهنگي معنا دارد

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن موذني، معاون فرهنگي و امور اجتماعي بنياد شهيد و امور ايثارگران نيز در اين مراسم به تشريح سياست‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي بنياد شهيد در سال جاري پرداخت.

موذني گفت: مديريت فرهنگي در برابر تهاجم فرهنگي معنا مي‌دهد، جنگ نرم مرز نمي‌شناسد و امروز نسل دوم ايثارگران در خط مقدم اين جنگ قرار دارند.

وي در توضيح سياست‌ها و رويكردهاي معاونت فرهنگي و امور اجتماعي بنياد شهيد و امور ايثارگران اظهارداشت: كيفي‎سازي و نوآوري در تبليغات محيطي و همچنين استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در جامعه ايثارگران بخشي از سياست‌هاي كاري پيش روي اين معاونت به شمار مي آيد.

وي ادامه داد: موضوع مهم ديگر تقويت و تعالي فرهنگي و معرفتي خانواده معظم شهدا و ايثارگران است كه به دقت از سوي معاونت فرهنگي پيگيري مي‌شود. همچنين به دنبال استفاده بهينه از ظرفيت‌هاي قانوني به منظور يكپارچه سازي اسناد ايثارگران و تشكيل بانك جامع اسناد ايثارگران هستيم.

وي حضور اثرگذار در عرصه توليد آثار فاخر هنري با موضوع ايثار و شهادت را از ديگر رويكردهاي فرهنگي بنياد شهيد عنوان كرد و افزود: اصلاح روش‌ها در جهت افزايش نقش برنامه‎ريزي و نظارت و كاهش تصدي‌گري در بخش‌هاي آموزشي و اشتغال را مد نظر داريم.

وي ارتقاء سلامت جسمي و روحي و توانمندسازي ايثارگران و نيز تامين سلامت، نشاط و بهبود روابط اجتماعي جامعه ايثارگري توسط برنامه‌هاي مدون ورزشي و اردويي را از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران عنوان كرد.

اجتمام**1880**1776

سرخط اخبار جامعه