۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۸:۳۰
کد خبر: 81600614
۰ نفر
رودخانه دالكی بوشهر بازهم قربانی گرفت

بوشهر- ایرنا- رییس اورژانس و فوریت های پزشكی دشتستان استان بوشهر گفت: جوانی 24 ساله عصر روز گذشته در منطقه شنا ممنوع دریاقلی رودخانه دالكی این شهرستان غرق شد و جان خود را از دست داد.

محمدعلی دهقان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این جوان برازجانی كه به همراه دوستانش برای شنا وارد رودخانه شده بود به علت عمق زیاد آب و ناآشنایی به فن شنا غرق شد.

وی اضافه كرد: این حادثه در ساعت 18 روز گذشته رخ داد و فرد غرق شده توسط نیروهای مردمی و دوستانش كه باهم شنا می كردند، از آب بیرون كشیده شده بود.

رییس اورژانس و فوریت های پزشكی دشتستان ادامه داد: نیروهای اورژانس 115 منطقه قلعه سفید در سریعترین زمان ممكن به محل حادثه اعزام شدند و اما تلاش های زیاد امدادگران برای نجات جان این جوان بی ثمر ماند و جان خود را از دست داد.

وی یادآورشد: روز پنجشنبه هفته گذشته نیز یك جوان 18 ساله در كانال های آبیاری بخش آّبپخش دشتستان غرق شد جان سپرد.

دهقان گفت: بی توجهی جوانان و خانواده ها نسبت به هشدارهایی كه در مورد خطر ورود افراد نا آشنا به شنا در رودخانه ها و كانال های آبیاری داده می شود، باعث شده تا سالانه بویژه با رسیدن فصل گرما شاهد چنین حوادث ناگواری هستیم.

با وجود اعلام ممنوعیت شنا در رودخانه ها و كانال های آبیاری در استان بوشهر از سوی شركت آب منطقه ای این استان اما از آغاز سال جاری تاكنون هشت نفر براثر غرق شدگی در این رودخانه ها و كانال ها جان خود را از دست داده اند.

در فروردین امسال نیز رودخانه دالكی چهار قربانی داشته است.

رودخانه دالكی در شهرستان دشتستان در شرق استان بوشهر جاری است و منبع تامین آب نخیلات این شهرستان است.

7213/6043/ 6075