نوبخت:طرح رتبه بندی معلمان اقدامی در جهت شایسته سالاری فرهنگیان / اعتبارات اموزش و پرورش در بخش هزینه ای دوبرابر شد

قزوین-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اجرای طرح رتبه بندی معلمان را اقدامی در جهت توجه به شایسته سالاری در بین فرهنگیان دانست و گفت: این طرح از ابتدای مهر ماه سال جاری اجرا می شود.

به گزارش ایرنا محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از معلمان نمونه كشوری، استانی و منطقه ای كه با حضور استاندار و نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه فرهنگیان این استان برگزار شد، افزود: در این طرح متناسب با امتیازات و جایگاه معلمان فوق العاده شغل هایی به دستمزد آنان افزوده می شود.

وی اظهاركرد: برای اجرای این طرح كه از نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد، یكهزار و 350 میلیارد تومان اعتبار مازاد بر بودجه جاری وزارت آموزش و پرورش كه 24 هزار میلیارد تومان است، اختصاص یافت.

نوبخت ادامه داد: همچنین مبلغ سه هزار و 500 میلیارد تومان نیز در راستای اجرای این طرح در سال آینده به اعتبارات وزارت آموزش و پرورش اضافه خواهد شد كه این رقم می تواند گرهگشای بخشی از تنگناها باشد.

سخنگوی دولت با اشاره به نگاه ویژه دولت به آموزش و پرورش گفت: در مقایسه با سال 90 كه درآمد ارزی دولت 120 میلیارد دلار و مجموعه اعتبارات آموزش و پرورش در بخش هزینه ای 12 هزار میلیارد تومان بود، امسال با وجود تمام مشكلات مالی كه درآمدهای دولت از منابع ارزی به 24 میلیارد دلار رسید، سهم آموزش و پرورش 24 هزار میلیارد تومان یعنی دو برابر سال 90 تعیین شده كه همین نشان دهنده توجه و نگاه ویژه هیات دولت به دستگاه تعلیم و تربیت است.

نوبخت اظهار امیدواری كرد با اجرای نظام رتبه بندی معلمان، فرهنگیان كشور بطور منصفانه رتبه بندی شوند و دولت هم نوع نگاه خود به فرهنگیان را به عملكرد تبدیل كند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور افزود: به منظور حل مشكلات استان قزوین از استاندار و مجمع نمایندگان و مدیر كل آموزش و پرورش قزوین دعوت شده است تا هفته آینده در تهران حضور یابند تا ضمن بررسی مشكلات عمرانی این استان درباره اردوگاه دانش آموزی یانس آباد آبیك نیز چاره اندیشی شود تا دولت نیز بتواند نگاه ویژه خود به اماكن فرهنگی را جامه عمل بپوشاند.

در این مراسم از آیت الله هادی باریك بین نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری به پاس مجاهدت ها و تلاش های چندین ساله تقدیر و از دو كتاب عملكرد یك ساله و برنامه چهار ساله آموزش و پرورش استان رونمایی شد.

در پایان این مراسم از یك معلم نمونه كشور و 12 معلم نمونه استانی قزوین قدردانی شد.

7388/ 6128 **1917