طلای قهرمانی آسیا بر گردن اسماعیل پور

دوحه - ایرنا - مسعود اسماعیل پور دارنده دو مدال نقره و برنز قهرمانی جهان در مبارزه فینال وزن 65 كیلوگرم رقابت های قهرمانی آسیا با شكست حریف ژاپنی بر سكوی نخست ایستاد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسعود اسماعیل پور چهارشنبه شب به وقت محلی دیدار فینال كه با تشویق بی امان جمع كثیری از ایرانیان مقیم قطر همراه بود، توماتسو ایشیدا نفر پنجم بازیهای آسیایی 2014 و دارنده دو مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا را با نتیجه یك بر یك به پایان رساند اما به دلیل كسب امتیاز آخر از سوی اسماعیل پور دستان وی به عنوان فرد پیروز بالا رفت و اولین مدال طلای ایران را در این رقابت ها كسب كرد.

ایشیدا در مرحله نیمه نهایی گانزوریك دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان از مغولستان را شكست داد و به فینال رسید.

اسماعیل پور با این مدال طلا، جمع مدالهای طلای آسیایی خود را به 3 رساند. او همچنین سابقه كسب دو مدال نقره و برنز آسیا را دارد و از نظر حضور در این رقابت ها از با تجربه ترین آزادكاران كشورمان در دوحه قطر محسوب می شود.

وی در رقابت های قهرمانی سال 2014 جهان در تاشكند ازبكستان دوم شد و در بازیهای آسیایی اینچوون در وزن 61 كیلوگرم مدال مدال طلا گرفت.

این آزادكار جویباری تیم ملی در این رقابت ها در دور اول استراحت كرد اما در دور دوم و در نخستین كشتی خود ریوك هاك هوانگ از كره شمالی را 10 بر صفر شكست داد.

اسماعیل پور در دور سوم در یك كشتی سخت روسلان پلیف از ازبكستان را ضربه فنی كرد و به فینال راه یافت.

پیش از این هم یونس سرمستی در وزن 57 كیلوگرم یك مدال برنز برای كشورمان كسب كرد.

بیست و هشتمین دوره رقابت های كشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سالن اسپایر شهر دوحه برگزار می شود.

ورزشی**1067**1379

سرخط اخبار ورزش