۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۴۲
کد خبر: 81596110
T T
۰ نفر
عربستان فرودگاه صنعا را چهارمین بار پس از تعمیر بمباران كرد

تهران- ایرنا- جنگنده های عربستان صبح امروز سه شنبه فرودگاه بین المللی صنعا را برای چهارمین بار پس از تعمیر آن، بار دیگر مورد تجاوز هوایی قرار داده هواپیمای باربری ایلوشین ویژه شركت هواپیمایی یمن را منهدم كردند.

به گزارش پایگاه خبری یمن الان، یك مقام مسئول در فرودگاه بین المللی صنعا با اعلام این خبر گفت: هواپیماهای متجاوز عربستان صبح امروز برای چهارمین بار طی چهار روز گذشته پس از تعمیر باند این فرودگاه وآماده سازی آن توسط تیم فنی ومهندسی شركت هواپیمایی یمن بار دیگر آن را بمباران وتخریب كردند.

جنگنده های متجاوز عربستان سه شنبه گذشته 19 بار وپنجشنبه شش بار فرودگاه بین المللی صنعا را بمباران وباند فرود هواپیما درآن را به طور كلی منهدم كردند.

صلیب سرخ جهانی نسبت به تداوم بمباران های وحشیانه یمن بویژه شهر صنعا به دست سعودی ها و تخریب باند فرودگاه پایتخت آن كشور، بشدت ابراز نگرانی كرد.

رئیس صلیب سرخ در یمن گفت: فرودگاه صنعا زیر ساخت اصلی این شهر برای وارد كردن كالا و خدمات بشر دوستانه است كه توسط (متجاوزان) عربستانی تخریب شده است.

عربستان با ائتلاف 9 كشور عربی منطقه به جز عمان از 6 فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه فقیرترین كشور عربی منطقه آغاز كرده است تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاكمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله كه امنیت شهرهای یمن را تامین می كنند، جلوگیری كند.

ریاض بعد از 27 روز بمباران زیرساخت های یمن و از بین بردن تاسیسات حیاتی این كشور بدون آن كه به اهداف اعلام شده دست یابد، اعلام آتش بس كرد اما بعد از آتش بس تبلیغاتی اعلام شده همچنان یمن را هدف حملات هوایی قرار داده است و با بمباران فرودگاه بین المللی صنعا از كمك رسانی به مردم این كشور جلوگیری می كند.

از زمان آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن، تاكنون بیش از سه هزار و 500 نفر از مردم این كشور كشته و 6 هزار نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

كارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این كشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساكنان غزه، تشبیه كرده اند.

خاورم** 1453**1566