۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۱۰
کد خبر: 81595499
۰ نفر
قرائتي: ازدواج سومين نياز اصلي انسان است

بروجرد- ايرنا- رييس ستاد اقامه نماز كشور با تاكيد بر لزوم ازدواج جوانان گفت: ازدواج سومين نياز اصلي انسان است.

حجت الاسلام و المسلمين محسن قرائتي عصر دوشنبه در جمع دانشجويان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد افزود: والدين نبايد ازدواج فرزندان را براي ادامه تحصيل آنها عقب بياندازند.

وي با تاكيد بر تجميع تمام بودجه ‎ها و افكار براي ازدواج آسان جوانان اظهار كرد: كشور از نظر مدرك مشكلي ندارد فقط اين علم بايد همراه با عمل و اخلاق باشد.

رييس ستاد اقامه نماز كشور افزود: دانشجويان بايد احترام اساتيد خود را داشته باشند و به دليل داشتن سواد مغرور نشوند.

حجت الاسلام و المسلمين قرائتي داشتن مهارت را براي اشتغال ضروري خواند و گفت: دانش ‎آموزان و دانشجويان به دليل محدوديت شغل هاي دولتي بايد در كنار تحصيل يك حرفه را ياد بگيرند.

وي گفت: متاسفانه امروز غيرت ديني در بين جوانان كاهش يافته است و بي ‎هويتي جوانان به دليل عدم سواد كافي و دين ‎گريزي يك بلا محسوب مي‎ شود.

وي بر لزوم ارتباط دانشجويان با اسلام شناسان تاكيد كرد و افزود: موج شبهات در دنياي امروز زياد است لذا رفع شبهات توسط اسلام شناسان ضروري است.

رييس ستاد اقامه نماز كشور نداشتن شغل را از دلايل بالارفتن سن ازدواج دانست و گفت: تاخير در ازدواج جوانان بايد در كشور جدي گرفته شود.

وي افزود: ازدواج دبيرستاني بهتر از ازدواج دانشجويي است زيرا مرد از سن 17 سالگي و دختر از دوران راهنمايي نياز به ازدواج دارند در غير اينصورت دچار مشكل مي شوند.

حجت الاسلام و المسلمين قرائتي بروجرد را شهر فرهيختگان و عالمان حوزه علميه دانست و گفت: اين شهر با توجه به داشتن علماي فراوان در طول تاريخ بايد از نظر علم و فرهنگ در منطقه شاخص باشد.

وي معلمي را شغلي انسان ساز و مقدس دانست و اظهار داشت: شغل معلمي به دليل انسان ساز بودن با هيچ شغلي قابل مقايسه نيست.

رييس ستاد اقامه نماز افزود: معلم هرگز نبايد خود را فارغ التحصيل بداند و علاوه بر علم، اخلاق نيز به دانش آموزان درس بدهد.

وي گفت: معلم بايد چيزي به دانش آموزان بياموزد كه يا واجب باشد يا مستحب و يا بتواند مشكلات جامعه را حل كند.

حجت الاسلام قرائتي ظهر امروز نيز در جمع دانشجويان دانشگاه آيت الله بروجردي سخنراني كرد.

وي صبح امروز در نشست شوراي اداري استان لرستان نيز حضور يافت.

6052/3022

سرخط اخبار استان‌ها