استقبال ناشران خارجی از نمایشگاه كتاب/ آثار 65 كشور در نمایشگاه تهران

تهران - ایرنا - عضو شورای برنامه ریزی بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب با بیان اینكه در چند سال اخیر تحریم ها مانع از حضور فعال ناشران خارجی برای شركت در نمایشگاه كتاب تهران شد،گفت : امسال با تلاش های انجام شده ،حضور ناشران خارجی بی سابقه است.

به گزارش خبرنگار حوزه كتاب و ادبیات ایرنا ، محمود آموزگار روز دوشنبه در نشست خبری نمایشگاه بین المللی كتاب تهران افزود: با توجه به اعمال تحریم ها علیه ایران، در سال های گذشته ناشران خارجی علاقه مند به شركت در نمایشگاه كتاب تهران از حضور در این نمایشگاه صرف نظر می كردند.

وی اظهار داشت: همچنین در سه سال اخیر كتابخانه های دانشگاهی از جمله وزارتخانه های علوم و بهداشت از كتاب خالی شده بود و منابع علمی این كتابخانه ها را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می كرد.

آموزگار با اشاره به اینكه امسال در بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران جاذبه برای حضور ناشران خارجی ایجاد شده است، ادامه داد: امسال كمیته ناشران بین‌الملل نمایشگاه كتاب اقدامات مهمی در جذب ناشران خارجی كرده كه به حضور بی‌سابقه آن ها منجر شده است.

به گفته وی، امسال كمیته روابط عمومی نیز توانسته‌ است از تجربیات دوره‌های قبلی نمایشگاه استفاده كنند تا كمی‌ها و كاستی‌های نمایشگاه سال گذشته برطرف شود.

در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران آثار بیش از دو هزار و 800 ناشر خارجی عرضه می شود و 65 كشور در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور دارند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران فردا (سه شنبه) با حضور مقام های كشوری گشایش می یابد.

این نمایشگاه از 16 تا 26 اردیبهشت ماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) دایر است.

فراهنگ **9022 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ