۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۹:۲۸
کد خبر: 81594237
۰ نفر
جوان البرزي دايره المعارف هنر كشور را تاليف كرد

كرج- ايرنا- نخستين كتاب دايره المعارف هنر در جامعه و رسانه هاي جهاني توسط دكتر محمدحسين پور سايان از استان البرز تاليف شد.

مولف اين دايره المعارف روز دوشنبه در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا، اظهار داشت: تربيت هنرمندان متعهد و متخصص و آشنايي آنان با قوانين علمي و عملي هنر ازاهداف تاليف اين دايره المعارف است.

وي كه داراي دكتراي گريم از كشور تركيه است، در خصوص ضرورت و اهميت تاليف اين كتاب، اظهار داشت: با توجه به گسترش روزافزون هنرهاي زيبا در جامعه و رسانه هاي ايران و تبعيت از كشورهاي غربي به دليل نبودن كتب آموزش هنري و كمبود نيروي انساني متخصص در اين زمينه، خوانندگان اين كتاب با تغذيه علمي خواهند توانست در گسترش هنر صحيح، نقش عمده اي در رشد و شكوفايي كشورمان داشته باشند.

وي اين كتاب را مشتمل بر 20 سرفصل كه همگي در استايل سايان هستند؛ دانست و افزود: كاربرد شيمي، شيمي رنگ، رنگ مو، گريم مو، گريم ابرو، شنيون و بافت مو، طراحي بدن، تاتو و نقاشي بدن، ملل و نژاد، ماساژ بدن و سولاريوم و محافظت از پوست و زيبايي در استايل سايان از جمله سرفصل هاي اين دايره المعارف هستند.

سايان با اشاره به اينكه مجوز انتشار اين كتاب از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با كد پيگيري 3752777 دريافت شده است، بيان كرد: تاليف اين كتاب چهار سال تمام به صورت شبانه روزي به طول انجاميد.

وي گفت: اين كتاب در 580 صفحه گلاسه رنگي مصور تهيه شده كه 20 برگ آن متعلق به اسپانسر بوده و هركتاب به مبلغ يك ميليون و 500 هزار ريال به فروش خواهد رسيد و قرار است تا در چاپ اول آن سه هزار جلد منتشر شود.

وي كه تنها گريمور دارنده نشان طلاي كشور و يكي از رزمي كاران به نام در كشور است، افزود: بعد از انتشار اين كتاب با اين رشته هنري خداحافظي مي كنم و فقط تدريس اين رشته را در دانشگاه برعهده خواهم داشت.

سايان ادامه داد: به جز اين فعاليت ، فقط در راستاي ورزش و بازيگري در فيلم هاي رزمي اي كه گريم جلوه هاي ويژه آن را نيز ا نجام دهم، فعاليت خواهم كرد.

محمد حسين پور سايان متولد سال 1367 ، تحصيلات خود در مقطع دكتراي گريم را در كشور تركيه گذرانده است و گريمور سري اول سريال آلماني هشدار براي كبري 11 نيز بوده است.ك/3

6156/ 6155